Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci konečne prišli na to, čo znižuje riziko nákazy koronavírusom. Hovorilo sa o tom už na začiatku!

reklama:
Concept of Corona virus prevention.Vector flat illustration.
Coronavirus blocked with one hand with a rejection gesture.Concept of Corona virus prevention.Vector flat illustration.

Koronavírus nás trápi každý deň už niekoľko mesiacov. Vedci usilovne pracujú na tom, aby zistili, čo je najlepšie pre ľudské telo, ale snažia sa tiež zapracovať na tom, aby vynašli účinnú vakcínu.

Vedci zistili, že nedostatok vitamínu D je skutočne niečo, čo možno považovať za rizikový faktor. Keďže doplnky vitamínu D sú lacné a široko dostupné a slnečné svetlo je zadarmo, bola by to skvelá správa, keby to bola pravda. Nová štúdia ponúka pravdepodobne najlepší dôkaz o tom, že ľudia s nedostatkom vitamínu D sa infikujú s väčšou pravdepodobnosťou, hoci to stále nie je tak presvedčivé, ako by si vedci priali.

PANDÉMIA zasiahla celý SVET

Pandémia zasiahla všetkých ľudí na svete, hoci niektoré krajiny museli bojovať oveľa viac než ostatní.Profesor David Meltzer z Chicagskej univerzity získal za účelom otestovania hypotézy, záznamy o pacientoch, ktorí boli testovaní na koronavírus u ktorých sa merala hladina vitamínu D. Meltzer uvádza, že 21 , 6% tých, ktorí ho mali nedostatok, boli pozitívne testovaní na covid-19. Hoci vzorkou bolo len 489 ľudí, rozdiel bol dostatočne veľký na to, aby bol štatisticky významný.

TESTY v rôznom čase

Testy prebiehali v rôznom čase, hladina vitamínu  zúčastnených sa mohla v čase expozície zmeniť. Je však tiež možné, že nedostatok vitamínu D predstavuje základný problém, ktorý predstavuje zvýšenú zraniteľnosť a nákazlivosť ľudí na koronavírusy. Tento názor však nemôže potvrdiť jedna štúdia a práve preto prebiehajú ďalšie testy, ktoré by túto hypotézu potvrdili alebo vyvrátili. Už predtým však odborníci uvádzali, že užívanie vitamínu D môže pomôcť v ochrane proti koronavírusu.

Vitamín D je veľmi dôležitý pre funkciu pohybového aparátu a zdravej funkcie tela, preto je vhodné, aby ho ľudia brali aj preventívne či ešte lepšie, zamerali sa na pohyb na slnku. Odborníci však varujú, že ani optimálne hladiny vitamínov nevedia nahradiť ochranu v podobe nosenia rúšok či sociálneho dištancu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 20. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.