Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odborníci objavili záhadný zápal, ktorý sprevádza ochorenie COVID-19

reklama:
Koronavírus
Koronavíruswww.gettyimages.com

O tom, že  nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 je hrozbou, už vie celý svet. Vedci a lekári však stále nevedia veľa podrobností, ako sa môže prejavovať a v čom dokáže ohroziť ľudský život. Výskumy tak neustále pokračujú a objavujú sa stále nové informácie. Veľmi nebezpečný je napríklad zápalový syndróm, ktorý môže koronavírus vyvolať u detí.

V čom je koronavírus nebezpečný?

  • Neexistuje priamy liek
  • Spôsobuje poškodenie pľúc či iných orgánov
  • Vyvoláva silnú a pre telo nebezpečnú imunitnú reakciu
  • Stále presne nevieme, ako funguje a aké sú dlhodobé následky

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

V prípade koronavírusu sa kombinuje nevedomosť, málo poznatkov a nešpecifické reakcie u jednotlivých ľudí. Veľké rozdiely sú dané jednak špecifickými kmeňmi tohto vírusu, tak i fungovaním daného imunitného systému. To odôvodňuje, prečo sa u niekoho COVID-19 prejaví ako slabšia chrípka, zatiaľ čo iných doslova ohrozí na živote a doženie ich k intenzívnej hospitalizácií v nemocnici.

Záhadný zápalový syndróm postihuje aj deti

Podľa informácií z posledných dní môže COVID-19 vyvolať nepríjemný zápalový syndróm. Tento silný zápal následne vyvolá iné reakcie v ľudskom tele a spustí sa často až neuveriteľná lavína poškodenia. Prvá zmienka o tomto probléme bola v súvislosti s detským pacientom. Výnimkou však nie je ani podobný prejav u dospelých.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Keď COVID-19 vyvoláva bezpečný zápal

Akonáhle v tele prepukne zápal, môže to byť veľmi nebezpečné. Dochádza totiž k napadnutiu viacerých orgánov a často súčasne, čo značne komplikuje snahu o liečbu v rámci potláčania jednotlivých symptómov. Nepríjemné je zistenie hlavne na úrovni poškodenia pľúc, ktoré zvýšia svoju hmotnosť a premenia sa takmer doslova v kameň, čo býva mnohokrát nezlučiteľné so životom.

Ľudia so zápalmi boli potvrdení v rôznych štátoch

Bohužiaľ nejde iba o lokálne prejavy koronavírusu, pretože podobné symptómy a prejavy sa objavili u ľudí naprieč kontinentmi. Potvrdený výskyt týchto silných zápalov je nepríjemnou správou vzhľadom k prepukujúcej silnej druhej vlne ochorení COVID-19 v európskych krajinách. Je tak na mieste stále pracovať na výskume, zisťovať príčiny reakcií v tele a hlavne dodržiavať bezpečnostné opatrenia, aby nedochádzalo k šíreniu tejto zákernej chorobe. Akonáhle totiž zistíte, že ste pozitívny na koronavírus, nemôžete dopredu vedieť, aké silné príznaky Vás stretnú.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 4. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.