Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Matka varuje ostatných rodičov: Takto ochoreli moje dve deti na koronavírus, sledujte príznaky!

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

www.gettyimages.com

Matka Bettina Rowleyová upozorňuje v súčasnej situácii všetkých rodičov, aby u svojich detí nepodceňovali akékoľvek príznaky, pretože môže ísť o koronavírus …

Preto všetkým radí, aby radšej nechali svoje ratolesti otestovať. Vedie ju k tomu vlastná skúsenosť, keď jej deťom diagnostikovali COVID-19.

Prípad rodiny z nemeckého Fussene je dôkazom o nepredvídateľnosti a nevyspytateľnosť ochorení COVID-19. Matka dvoch malých detí si presne spomína na teplý deň, kedy päťročná Charlotte a o dva roky mladší Frederick plní elánu celú dobu pobehovali v záhrade. Problémy nastali večer.

„Zdalo sa mi, že sú obaja unavenejší ako inokedy,“ začína Bettina svoje rozprávanie. Do dvoch hodín deťom vystúpila teplota na viac ako 40 stupňov a dostali suchý kašeľ. Nasledujúci deň sa ich stav nezlepšoval.Matka preto zašla s nimi k lekárovi a prosila ho, aby ich otestoval na koronavírus.

Nanešťastie, zlá predtucha sa potvrdila, keď boli obe deti pozitívne testované. „Mali horúčky a boľavé hrdlá. Preto odmietali tekutiny. Tak som požiadala lekára, aby ich hospitalizoval. “ Bettina zostala s deťmi izolovaná na izbe. Sestričky jej ukázali, ako má obsluhovať všetky zariadenia a prichádzali za nimi len v najnutnejších prípadoch.

Rowleyová si dlho myslela, že deti prekonávajú toto ochorenie bez väčších problémov. Zrazu ale bola s dcérkou a synom zavretá v nemocnici a pozerala sa na to, ako ťažko s tým bojujú a sú úplne zničení. Veľmi sa bála. Obom malým pacientom totiž rapídne klesla hladina bielych krviniek, v dôsledku čoho im začal zlyhávať imunitný systém. Mali obrovské šťastie, že ich pľúca to nakoniec zvládli.

Charlotte a Frederick sú už v poriadku a zotavujú sa doma. Ich rodičia sa rozhodli týmto spôsobom upozorniť ostatných, aby nepodceňovali príznaky u svojich detí. „Urobili sme to preto, aby si všetci uvedomili, že sa to môže stať komukoľvek. Doteraz ani netušíme, kde sa naše deti nakazili. Možno si to priniesli zo škôlky, možno prostredníctvom nás, pretože jazdíme nakupovať, „dodáva Bettina.

Skúsenosť nemeckej rodiny dokazuje, že nie je možné s istotou predvídať, nakoľko koronavírus rozvráti imunitu detí. Austrálsky infektológ Andrew Steer iba nedávno uviedol, že čo sa týka detí, priebeh COVID-19 môže byť mierny a rodičia ho ani nemusia zaregistrovať. „U detí máme viac pozitívnych pacientov, ako sa domnievame,“ poznamenal.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 9. decembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.