Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

COVID-19 spôsobuje, že sa pľúca menia v tvrdú hmotu ako kameň.

reklama:
Female Doctor explain x ray chest result in computer laptop to illness man patient in examination room in hospital. Female medic wear face shield and mask during covid pandemic to prevent infection.
Female Doctor explain x-ray chest result in computer laptop to illness man patient in examination room in hospital. Female medic wear face shield and mask during covid pandemic to prevent infection.www.gettyimages.com

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Keď si ľudia mysleli, že je COVID-19 na ústupe, začali sa objavovať nové prípady. V Indii nie je situácia o nič lepšia, pretože krajina zaujíma prvé miesto v počte denných prípadov. Teraz však lekári v Indii zistili šokujúce novinku, ktorá sa týka práve ochorenie COVID-19.

Pitvy odhaľujú zaujímavé informácie

India má v súčasnosti iba dve lekárske centrá, ktoré skúmajú nový koronavírus. Prvé centrum, ktoré malo byť zriadené, je v meste Bhopal, zatiaľ čo druhé a najnovšie centrum bolo zriadené v Gudžaráte. Bolo vykonaných 5 štúdií , ako COVID- 19 pustoší ľudské telo.

Najprekvapujúcejšou vlastnosťou všetkých piatich posmrtných tiel bolo zistenie, že normálne, veľmi mäkké pľúca sa zmenili v extrémne tvrdý orgán. Ako keby sa lekári pozerali na dva tvrdé kamene.

V Indii urobili tento objav ako prvý

Profesor a vedúci oddelenia Dr. Hetal Kyada uviedol, že je to prvýkrát v jeho dlhej kariére, kedy bol svedkom vírusového ochorenia, ktoré premenilo pľúca v niečo tak tvrdého ako je skala.

„Pľúca sú orgány, ktoré majú mäkký charakter. Sú ako huba, „vysvetľuje lekár. Pri pitve pacientov s rakovinou pľúc, pneumóniou a TBC zistíme, že sa pľúca neskôr vedia obnoviť, ale koronavírus im spôsobí nenávratné poškodenie. Keď prerežete pľúca pacienta COVID, máte pocit, ako by ste rezali kameň.

COVID-19 zvyšuje váhu pľúc

Podľa Dr. Kyady existuje ešte ďalší úžasný objav, ktorý spočíva v tom, ako vírus zvyšuje váhu pľúc bez viditeľného opuchu. Hmotnosť pľúc sa zvyšuje štvornásobne oproti pôvodnej hmotnosti. „Normálna hmotnosť pľúc je medzi 375 gramami a 400 gramami. Pľúca obetí koronavírusu nakoniec vážia okolo 1 200-1 300 gramov, „opisuje s údivom lekár.

S pitvou súhlasili len niektorí

Hlavnou výzvou bolo pokúsiť sa prinútiť rodiny obetí, aby súhlasili s pitvami. Podľa lekárov s posmrtným pitvaním tela súhlasil iba jeden z pätnástich príbuzných pacientov COVID-19. Pritom tieto pitvy poskytli neoceniteľné informácie o tom, ako vírus ničí orgány a pustoší telo.

Podľa odborníkov je ale iba päť pitiev málo na to, aby sa dosiahlo presvedčivých nálezov. Z tohto dôvodu je súčasným cieľom študovať najmenej desať až dvadsať prípadov tých, ktorí kvôli vírusu prišli o život. To je potrebné urobiť, aby sme zistili, akú hrá úlohu vek a ďalšie vlastnosti.

U niektorých pacientov sa objavuje aj vyššia zrážanlivosť krvi, ktorá je ďalším problémom spojená s koronavírusom. U niektorých obetí sa zistilo, že boli upchaté mikro cievy a v dôsledku toho došlo až na smrť.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 12. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.