BRATISLAVA 20. decembra 2017 (DRAN/PR) – Kam ísť na lyžovačku? Ak sa aj vás táto otázka týka, mali by ste začať hľadať zaujímavý horský hotel a začať plánovať vašu dovolenku. Väčšina horských stredísk disponuje zjazdovkami, vhodnými pre jednotlivcov i rodiny, od začiatočníkov po profesionálov.
Kam sa teda vybrať na lyže? Na výber máte množstvo horských stredísk, hotelov a penziónov. Aj na Slovensku je z čoho vyberať. V závislosti na vašich lyžiarskych skúsenostiach, aktivitách mimo zjazdovky, termínu dovolenky, veku vašich detí – niektoré strediská budú pre vás vhodnejšie ako iné. Pretože nájsť výborné ubytovanie je kľúčové.
AK STE ZAČIATOČNÍCI
Keď idete na lyže, vyberte si stredisko, ktoré má viacero nenáročných zjazdoviek a kopcov vhodných pre začiatočníkov a mierne pokročilých a ponúkajú rôznorodosť aktivít pre celú rodinu. Vyberte si radšej také, ktoré bude mať v prípade nepriaznivých snehových podmienok možnosť umelého zasnežovania. Vyhnete sa tak stresu a zbytočne vyhodeným financiám.
VAŠE ĎALŠIE ZÁUJMY
Ako by ste chceli tráviť čas po lyžovačke alebo ako by ste chceli stráviť deň mimo zjazdovky? Zistite si aké možnosti aktivít a oddychu sú dostupné v blízkosti miesta vášho ubytovania. Aj to vám pomôže pri výbere toho najlepšieho strediska pre vašu rodinnú lyžovačku. Pre mnohých je lyžovanie len jednou zo zimných zábav a radi ju doplnia napríklad korčuľovaním, snow-tubingom, bežkovaním, zimnou turistikou, wellnessom alebo návštevou zaujímavého miesta.
FARMA ZA HOTELOM
Jedným z miest, ktoré stojí za to navštíviť je farma. Vidieť život, akým žili naše staré mamy, v harmónii s prírodou, pozorovať zvieratá, ktoré bežne v okolí nenachádzame, môže byť skvelým bodom programu každej dovolenky. Všetko, čo na farme rastie a žije splýva do jedného harmonického celku. Aj keď mrzne, na farme je živo a veselo.
DOMÁCE JE DOMÁCE
Mnoho fariem vám dochované zvieratá v prípade záujmu dokonca predá. Ak máte záhradu, čo tak okrem pestovania ovocia a zeleniny nezvýšiť jej úžitok aj chovom sliepok? Ak nevydržíte bez domáceho vajíčka na raňajky, mohli by ste zvážiť chovať doma sliepky. Domáce sliepky na predaj vám môžu v závislosti od plemena priniesť cez 200 vajíčok ročne na jednu sliepku.
Kupovať sliepočky hocikde na inzerát nie je šťastným riešením, pretože môže ísť o kusy vyradené z veľkochovu, ktoré majú najlepšiu znášku už za sebou. Riziko nákazlivých chorôb je pri takejto kúpe tiež vysoké. Je rozumnejšie zaplatiť viac a mať zdravé nosnice z domáceho chovu.
Hydina, ktorá je chovaná tradičným spôsobom s prístupom k voľnému výbehu, nielenže zaručí prísun čerstvých domácich vajec, ale jej mäso je špičkovej kvality – je zdravšie, nutrične hodnotnejšie, chutnejšie a šťavnatejšie. Vajcia ani mäso, ktoré si sami dochováte, nebudú obsahovať škodliviny, ktoré so sebou prináša veľkochov. Žiadne antibiotiká, umelé hormóny, žiadny stres z tlačenice počas prevozu v kamiónoch, žiadne geneticky modifikované krmivo plné pesticídov a umelých hnojív. Konzumácia nekvalitných potravín sa môže neskôr odzrkadliť aj na vašom zdraví.
Domáci chov hydiny je čoraz populárnejší, nielen pre svoje ekonomické benefity, ale aj kvôli lepšiemu prehľadu o tom, čo jeme. Chovať drobnú zver posilňuje vzťah k prírode. Ak máte deti, pomáhať pri ich chove je pre ne pútavé a naučí ich zodpovednosti.