Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vši a roztoče v detskej posteli

Vsi a roztoce v detskej postielke foto.jpg
Foto: rockubot.sk

BRATISLAVA 4. decembra (DobréRadyANápady.sk) – Naše milované deti a ich detskí kamaráti, vši. Kto by ich nepoznal. V pondelok vyhlásime, že sme sa ich zbavili a vo štvrtok ich tu máme znova. Niekedy sa to zdá, ako nekonečný príbeh.

Nevyhnutnými pomôckami pri boji s týmito zvieratkami sú špeciálne šampóny, ktoré sme mnohí vyskúšali všetky.

Tak prečo sa stále vracajú?

Možno by sme sa mali zamerať aj na druhotné zdroje týchto potvoriek, a to sú detské postele a matrace v nich. Veď pokým vši u dieťaťa spozorujeme, prejdú niekedy aj celé týždne, počas ktorých sa vši pokojne zabývajú v matracoch a perinách. Zatiaľ čo periny vieme relatívne jednoducho vyprať dezinfekčným programom, zbaviť matrace týchto grázlikov je oveľa náročnejšia úloha. Chemikálie, ktoré musia dlhšiu dobu pôsobiť a manuálna práca spojená s týmto procesom, nakoniec často končia vyhodeným matracom a kúpou nového, pričom jeho kvalitu už toľko neriešime, lebo veď, čo ak prídu tie vši znova…

S tým by mohol byť koniec

Jedno veľmi unikátne zariadenie, určené na dezinfekciu povrchov, totiž kombinuje dve veľmi výkonné technológie, ktoré, ako sa ukázalo, nielen neuveriteľne presvedčivo likvidujú vírusy, baktérie, roztoče a všetkého druhu choroboplodné patogény, ale sú rovnako suverénne aj pri likvidácii vší a ich zárodkov – hníd.

A práve hnidy sú najčastejšie tým problémom, vďaka ktorému si všetku tú námahu musíme zopakovať. Hnidy majú veľmi pevný obal, vďaka ktorému sú schopné prežiť aj v naozaj nehostinnom prostredí a len dostatočne agresívne chemikálie dokážu preniknúť dovnútra a priniesť želaný efekt. Teda až doteraz.

Tento malý robot, používa na dezinfikovanie nielen žiarenie UV-C , ktoré je v tejto oblasti absolútnou špičkou, ale kombinuje ho s ultrazvukom, ktorý jeho možnosti posúva do novej roviny. Vďaka tejto kombinácii je efektívny až do hĺbky 15 cm. Stačí ak ho necháte samostatne pracovať na matraci, ktorý zmapuje mnohými senzoromi. Vďaka smart sofvéru bude každý jeho kúsok vystavený UV-C svetlu a ultrazvuku dostatočnú dobu. Pravidelným používaním dosiahnete výraznú redukciu populácie roztočov, zbavíte sa vší a hníd a váš matrac bude opäť zdravotne nezávadný.

Viac informácii nájdete na stránke rockubot.sk

Informačný servis

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.