Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máme už 52 červených okresov, opatrenia sa od dnes opäť uvoľňujú. Zelenú dostali fitká a terasy

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Covid automat
Covid automatkorona.gov.sk

Epidemická situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom sa naďalej výrazne zlepšuje. Od pondelka 26. apríla máme v treťom stupni varovania 22 okresov, do druhého sa ich zaradilo 52 okresov a prvý stupeň platí pre päť okresov.

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

  • od 26. apríla do 2. mája

Bordové okresy na Slovensku – tretí stupeň varovania (22)

  • Bánovce nad Bebravou, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Ilava, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Senica, Snina, Stará Ľubovňa, Trenčín, Turčianske Teplice a Tvrdošín

Červené okresy na Slovensku – druhý stupeň varovania (52)

  • Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – V, Brezno, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen

Ružové okresy na Slovensku – prvý stupeň varovania (5)

  • Nitra, Nové Zámky, Sobrance, Topoľčany a Zlaté Moravce

Vďaka tomu, že sa situácia zlepšuje postupne uvoľňujú opatrenia. Od pondelka 19. apríla sa otvorili obchody a služby, podmienkou je jedna osoba na 15 metrov štvorcových a negatívny test. Umožnený je s testom aj pohyb v prírode mimo okres. Otvorili sa kostoly, a to s rovnakými podmienkami ako obchody a služby. Povoľuje sa šport v exteriéri, a to v skupine 6 osôb a s testom. Ľudia môžu od pondelka navštíviť aj zoologické a botanické záhrady, či knižnice. Zároveň svoje služby opätovne môžu ponúkať aj hotely a penzióny avšak zatiaľ bez reštaurácií. Od pondelka 26. apríla dostali zelenú aj terasy kaviarní a reštaurácii aj fitnes centrá.

Zmeny v opatreniach, ktoré sú platné od pondelka 19. apríla 2021. Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SRZdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Naďalej klesá počet prípadov. Za posledných sedem dní u nás pribudlo 3937 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré odhalili PCR testy (sobota – 435, piatok – 841, štvrtok – 485, streda – 677, utorok – 764, pondelok – 642, nedeľa – 93).

Klesá aj počet hospitalizovaných aj pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Po dlhom čase klesol počet ventilovaných pacientov pod 250. Reprodukčné číslo je aktuálne na hodnote 0,9 až 1. Za posledný týždeň koronavírus na Slovensku zabil 389 ľudí (sobota – 37, piatok – 53, štvrtok – 48, streda – 53, utorok – 60, pondelok – 72, nedeľa – 66).

VIAC na WEBNOVINY.sk

ZDROJ: WBN

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 26. apríla 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.