Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci odhalili nové príznaky koronavírusu: Ak pocítite tieto tri veci, zbystrite pozornosť

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

koronavíruswww.gettyimages.com

Výsledky nového výskumu prekvapili aj samotných odborníkov, ktorí objavili ďalšie tri možné príznaky nakazenia ochorením covid-19 …

Ako informuje portál Daily Mirror, vedci preskúmali štúdie, vďaka ktorým identifikovali súvislosť medzi konkrétnymi problémami so zdravím a chorobou koronavírusu.

Ďalšími novými príznakmi ochorenia COVID-19 by preto mohli byť aj pískanie v ušiach (odborne tinnitus), strata sluchu a závraty. Zákerný koronavírus neustále mutuje a odborníci sa dožadujú ďalších potrebných klinických a diagnostických  štúdii, ktoré by slúžili na pochopenie dlhodobých účinkov tohto smrteľného ochorenia. Dohromady zhromaždili údaje z 24 štúdií, ktoré zistili, že prevalencia závratov bola na úrovni 7,2%, straty sluchu na úrovni 7,6% a tinnitus na úrovni až 14,8%.  Systém totiž zahŕňa časti vnútorného ucha a mozgu, ktoré spracúvajú senzorické informácie spojené s kontrolou rovnováhy a pohyby očí. Nadviazali na skúmanie z minulého roka a kvalitu týchto štúdií označili za poctivú. Ich údaje pochádzali primárne z dotazníkov a lekárskych záznamov ľudí nakazených koronavírusom a nie z vedecky spoľahlivejších sluchových testov.

Podľa odborníkov je známa súvislosť so sluchovými problémami a mnohými bežnými ochoreniami, ale v súvislosti s ochorením COVID-19 sa toho vie zatiaľ len minimálne, preto je potrebné vykonať ešte rad výskumov. Uznávaný profesor menom Kevin Munro vedie vo Veľkej Británii celoročné štúdium, ktoré skúma prípadný dlhodobý vplyv koronavírusu na sluch. Ten podstupujú ľudia, ktorí už  boli na vírus liečení v nemocnici. Spolu so svojím tímom dúfa, že objavia možnú spojitosť a to, ktoré časti sluchového systému môže vírus u ľudí naozaj ovplyvňovať.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.