Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odborník radí, ako odlíšiť COVID od chrípky a prechladnutia. Ak sa vám deje TOTO, nie je to koronavírus!

reklama:
Coronavirus
Coronaviruswww.gettyimages.com

Britský profesor Tim Spector z londýnskej Kings College odhaľuje, čo ukázali dáta z aplikácie Coronavirus Symptom Study (Štúdia príznakov koronavírus).

Jej 4 milióny užívateľov poprosil, aby nahlásili, aké symptómy mali, keď im potvrdili COVID-19. Ako informuje Daily Mail, najčastejšími príznakmi u dospelých sú únava (87%), bolesť hlavy (72%) a strata čuchu (60%), neprestávajúci kašeľ (54%) a bolesť v krku (49%). U detí je to únava (55%), bolesť hlavy (55%) a horúčka (49%). U 15% detí sa prejavili pri nákaze kožné problémy.

Podľa profesora Spectora, ak niekomu tečie z nosa, je to takmer s určitosťou znak, že nemá koronavírus, ale ide o chrípku či prechladnutie. Rovnako kýchanie nie je príznakom ochorenia COVID-19. ,, Kýchanie, plný nos a bolesť kĺbov sú bežné pri prechladnutí a chrípke.

Na bolesť kĺbov sa veľmi zriedkavo sťažovali aj pacienti s koronavírusom. Ale kýchanie a plný nos medzi jeho príznaky rozhodne nepatrí, „vyjadril sa expert.

Symptómy koronavírusu sa môžu líšiť podľa veku. Zvýšená teplota, kašeľ a strata čuchu sa nemusia objaviť u ľudí do 18 rokov a nad 65 rokov. ,, Vyzerá to, že nestrácajú čuch, nekašlú a nemajú skrátený dych. Možno preto, že sa imunitný systém chová inak, „povedal Spector pre BBC4.

Daily Mail pripomína údaje od Národného zdravotného systému vo Veľkej Británii. Podľa neho sú najčastejšími príznakmi koronavírusu horúčka, suchý kašeľ a únava. Menej obvyklé sú bolesti tela, kĺbov či hrdla, hnačka, bolesť hlavy, strata čuchu, zápal spojiviek, kožné problémy či zmena farby prstov na rukách a nohách. Vážnymi príznakmi covidu sú ťažkosti s dýchaním, bolesť alebo tlak na hrudi, neschopnosť hovoriť alebo hýbať sa.

Zdroj: Cas.sk

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 25. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.