Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Idete na svadbu a neviete čím novomanželov obdarovať?

reklama:

Vybrať ten správny svadobný dar je poriadny oriešok predovšetkým kvôli tomu, aby ste sa trafili do vkusu novomanželov.

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, čo majú novomanželia radi, čo vyhľadávajú. Majú všetkého dostatok a vy im len chcete spestriť vstup do spoločného spolužitia? Alebo sa naopak musia obmedzovať a potrebovali by radšej poriadnu finančnú injekciu? Svadobná sezóna je v plnom prúde a mnohí z vás si určite láme hlavu tým, ako novomanželov potešiť. Ak ste nedostali žiadny zoznam požadovaných svadobných darov, prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia rozhodovanie. Pozrite sa na zoznam nápadov na svadobné dary a nechajte sa unášať vlnou inšpirácie.

57ba380b53a734cb213cfbcf1323b072.jpg

Samozrejme že príprava na svadbu – je veľmi náročný proces nielen pre mladomanželov ale aj ich blízkej rodiny sa príprava bezprostredne týka.

Akonáhle ste aj vy prítomný na ceromónii premýšľajte o tom, či aj vy môžete nejako pomôcť a či váš dar by nemohol trochu pri príprave napomôcť.

Nekupujte banálne domáce spotrebiče ktoré si môžu potom mladomanželia aj sami zaobstarať podľa vlastných potrieb a predstáv..Váš mixér by mohol byť úplne zbytočný pokiaľ už nejaký vlastnia, alebo tie by bolo zbytočné keď dostanú ako svadobný dar ďalšie dva.

Koľko peňazí by ste mali minúť za svadobný dar?

Svadby sú veľmi nákladné a to nielen pre novomanželov, ale aj samotných hostí, ktorí si často hradia ubytovanie, šaty a v neposlednom rade aj svadobné dary.

Mnoho manželských párov si od svadobnej hostiny, okrem všeobecného veselia, sľubuje, že sa im vďaka finančným darom vrátia investície vložené do svadby a pár  získa nejaké peniaze navyše, napríklad do začiatku ich spoločného života, na svadobnú cestu alebo napríklad pre kúpu automobilu.

Darčeky k svadbe je nutné kupovať podľa vašich finančných možností, nikto od vás nebude očakávať dar v hodnote niekoľkých stoviek eur, ak vie, že počítate každú korunu.

Myslite skôr na zábavu, a vneste v tento deň do ich sŕdc skôr radosť na ktorú nikdy nezabudnú.

Veľkosť daru je tiež závislá na vašom vzťahu k partnerom: čím ste si bližší, tým by mala byť darovaná suma vyššia .

Všeobecne by sme ale odporučili držať sa pravidla, že minimálna hodnota daru by mala byť taká, aby pokryla náklady, ktoré novomanželia vložili na svadbe do vašej osoby alebo všetkých osôb, ktoré sa na dar skladajú.

Tak čo podarovať?

4eba6648e5918a9b66507c408d6949d3.jpg

Ohňostroj

Alebo pyrotechnickú show vo veľkom štýle.

Pyrotechnické prekvapenie bude stáť dosť peňazí ale pokiaľ idete na svadbu napríklad ako partia kamarátov dá sa na ňu pekne poskladať.

Nejde tu o delobuchy či prskavky ale o zábavnú pyrotechniku buď to certifikovanú, alebo vedenú priamo odborníkmi.

Obraz môže byť zachytený na kamere a manželia si ho budú pripomínať vždy keď si premietnu svoj svadobný deň.

Pamätajte však na bezpečnosť! tá je prvoradá..

Luchshie syurprizy na svadbu molodozhenam ot roditelej i druzej.jpg

Svadobný víkend

Pamätajte na to , že usporiadanie svadby nieje lacná záležitosť ,čiže málokedy zostane niečo na svadobnú cestu či svadobný víkend.

Zabezpečte im aspoň víkendový romantický pobyt niekde v horách , s jahodami a šampanským v príjemnom prostredí.

Nezabudnite na termín.Ten si buď to s mladomanželmi vopred dohodnite, alebo nechajte voľný termín otvorený nech si ho sami určia.

V dnešnej dobe je mnoho možností..

Nezdá sa vám to príliš originálne? Ak aj nie verte že novomanželia budú spokojný a určite im to pomôže pri odreagovaní sa po náročných týždňoch prípravy na svadbu.

57bc6f099235a448ff28adb3c53b638c.jpg

Video pre novomanželov

Takýto dar môžete urobiť sami – alebo poprosiť niekoho kto to vie urobiť originálnym spôsobom a vyzná sa v tom.

Film môže obsahovať fotografie novomanželov, nejaké videá spolu s vami či s inými účastníkmi na svadobnej hostine.

Pripojte aj blahoželania od známych , pripojiť k videu romantickú hudbu či vtipné komentáre..

7c84846a985d57c953fdd3e2997a0cc4.jpg

Žart

Pripravte vtipný program pre novomanželov. Samozrejme v rámci slušnosti. Nemalo by to svadobný obrad alebo hostinu príliš dlho zdržiavať .

Aké sú možnosti?

Pripraviť nejaký spoločný tanček a zainteresovať do neho viacero účastníkov svadby..

alebo zorganizovať „lúpežné prepadnutie“ kde sa ako rukojemník zoberie nevesta alebo ženích..

Originalnyj podarok na svadbu.jpg

Podtlač s fotografiami novomanželov

Dnes už existuje mnoho firiem zaoberajúcimi sa podtlačou na textílie.

Nieje problém dať vyrobiť tričko neveste s fotografiou jej milého ale zas naopak..Alebo originálne dajte vyrobiť posteľné obliečky s fotografiami z ich života.Alebo vankúšiky ..Možností je naozaj veľmi veľa.

Luchshie syurprizy na svadbu molodozhenam ot roditelej i druzej 4.jpg

Darček vyrobený vlastnými rukami

Ste umelcom? viete niečo vyrobiť vlastnými rukami? Aplikujte svoj talent pri výrobe originálneho svadobného daru.Vdýchnite mu kus svojej umeleckej duše.

Krásny obraz namaľovaný vašimi rukami bude naozaj elegantným darom.

72033afe5df5c42591227b12dca72cdb.jpg

Znak či erb novej rodiny

Nakreslite alebo vytvorte graficky erb novej rodiny.Nechajte potom samozrejme s pomocou mladomanželov tento erb zakomponovať do pozvánok na svadbu aj do svadobnej výzdoby..Napríklad na menovkách či v svadobnom menu.Aj svadobná torta môže niesť erb na počesť novej rodiny..

Ada62e26930a8527f0aec2e62c8e8074.jpg

Darujeme peniaze

V dnešnej dobe asi najpoužívanejší svadobný dar..Mladomanželia si za ne môžu kúpiť čo budú potrebovať podľa vlastného uváženia.Je to síce praktické, ale…Povedzme si to na rovinu pamiatka konkrétne na vás sa v ich srdciach nezapíše..

Nevkladajte peniaze do banálnej obálky ako je zvykom.Nevtláčajte ich do rúk či vrecka ženícha.skúste niečo iné.

Vyrobte z menších bankoviek krásnu kyticu , veď návodov na internete je nespočetné množstvo.

Je dôležité aby boli peniaze dobre poskladané a nepoškodili sa.

Luchshie syurprizy na svadbu molodozhenam ot roditelej i druzej 3.jpg

Kniha lásky

Dnes si môžete objednať takúto knihu cez internet a každá lepšia fotoslužba vám ju tiež zhotoví za pár dní.

Budete potrebovať fotografie zo života novomanželov,ich  životný príbeh so šťastným koncom, spomienky priateľov a rodičov, od ich narodenia cez spoločné randenie až k dátumu svadby..Ukončite knihu týmto dátumom..

Môžete vytvoriť knihu rodiny v podobe krásnej love story ako dokumentu alebo biografickej knihy, to všetko závisí na vašej fantázii. Kniha nemusí byť hrubá, ak nie je dostatok strán s textom, môžete ich striedať s fotografiami ktoré budú komentované, opätovnými prianiami a podobne.

Môžete nechať knihu nezviazanú nech si mladomanželia doplnia fotografie zo svadobného dňa, alebo im dar odovzdajte po svadbe dokončenú vami dodatočne.

3bb98d7dba886500e988e0e57052e724.jpg

Motýle

Toto prekvapenie bude nielen pre novomanželov ale pre všetkých svadobných hostí..Tropické motýle pre tieto chvíle ponúkajú mnohé firmy ktoré zabezpečujú rodinné oslavy.

Po svadobnom obrade pred kostolom alebo pred úradom, odovzdajte neveste krabicu s prekvapením, nevesta ju otvorí a obraz ktorý sa naskytne všetkým účastníkom svadby bude nádherný.

Je dôležité aby ste toto prekvapenie načasovali jedine v lete..Ak sa svadba koná v zime je toto prekvapenie pasé. Môžete ako variantu zvoliť biele holubice..

37b732369fe15e72fc358c89db621643.jpg

Extrémne prekvapenie

Sú vaši priatelia bláznivý a schopný absolvovať aj niečo extrémne? čo tak podarovať im let balónom, alebo zoskok padákom či  bungee jumping.

Alebo romantická večera na nejakom bláznivom mieste..napríklad najvyššia budova v meste..

Ff02ef870a97400de189bb25b7ce3100.jpg

Niečo sladké pod zub

Toto prekvapenie je dobrá voľba..

Napríklad kôš s čokoládou alebo čokoládová fontána .Kôš môže byť ozdobený rôznymi sladkosťami s nápisom „Nech je váš život sladký“

Ba152d22824fa401621d77f4bb247b92.jpg

Svadobná torta

Nájdite šikovného cukrára ktorý bude ochotný urobiť tortu podľa vašich predstáv..Nie obyčajnú fádnu, ale niečím výnimočnú..Nezabudnuteľnú..

Umelecké dielo vytvorené vtipne a k tejto nádhernej príležitosti bude naozaj super darčekom.

892068be3d40b9b189c0524b2c7a3401.jpg

Poukážka na nákup

Je dobré je do niečoho nezvyčajného ju vložiť..napríklad do kufra,alebo do prázdnej krabice..alebo môžete do krabice dať množtvo obálok s prianiami a do jednej vložiť poukážku.Poukážka môže byť na nákup spotrebiča podľa vlastného výberu,alebo nábytku.Môžete do obálky vložiť aj darček v podobe vstupenky na nejaké podujatie ,alebo koncert ich obľúbenej skupiny, či jazdu na koni, nákup kozmetiky alebo niečo podobné čo sa novomanželom zíde v domácnosti.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

11733547 10205904570365195 1047848894 o
Autor Dátum 18. októbra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.