Na balkóne vám vydrží až do Vianoc.
Nevadí mu dokonca ani sneh a mráz. K dostaniu sú vresy aj vresovce. Obe rastliny sú vzhľadovo dosť podobné, u vresovcov sú však kvety väčšie a výraznejšie, preto im dáva rad ľudí prednosť. V našich podmienkach sa viac darí vresom, ale pri troche snahy zvládnete aj pestovanie vresovcov.
Vresy potrebujú svetlo.
Ľudia sa často sťažujú, že im vres doma počas pár týždňov uschne. Stačí im ale venovať správnu starostlivosť a bude vám kvitnúť až do zimy. V obchodoch sa vresovce tiesnia v malých kvetináčoch, takže ich doma hneď presaďte do väčších nádob. Použite substrát pre rododendrony alebo azalky, tento krík má totiž rád kyslú pôdu. A nezabudnite na dno kvetináča nasypať kamienky, perlit, drobný štrk alebo keramzit, aby sa tam nedržala voda.
Rastlinu postavte na svetlo, najlepšie kde je rozptýlené, v tieni vám zvädne. Postarajte sa, aby rastlinke nikdy nevyschla pôda, ale tiež aby ste ju nepreliali. Ani jedno jej nesvedčí. Sucho aj príliš veľa vody zničí korene a vresovec začne schnúť a vädnúť. Raz za dva týždne ho prihnojte. Dobre mu urobí zálievka s hnojivom pre kyslomilné rastliny. Po odkvitnutí odstráňte špičky a na jar celú rastlinu o tretinu skráťte. Vďaka tomu vám budúci rok znova vykvitne.