Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

11 liečivých vlastností čiernych ríbezlí

reklama:

Aby sme si pokryli svoju dávku tohto potrebného vitamínu, stačí zjesť štyridsať bobuliek…

1. Čierne ríbezle sú veľmi dôležité pri prevencií proti rakovine a je strážcom zdravia kardiovaskulárneho systému.

Newzealand blackcurrant.jpg

2. Okrem toho, táto úžasná bobuľa zabraňuje oslabeniu mentálnych schopností u starších ľudí, takže starším ľudom sa dôrazne odporúča jesť väčšie množstvo čerstvých čiernych ríbezlí.

3. Podľa výsledkov jedného výskumu,

plody čiernej ríbezle v počte vzácnych vitamínov a minerálov predčí všetky ostatné bobule.

4. Okrem toho, Čierne ríbezle zabraňujú vzniku diabetu.

Preto prítomnosť takých dôležitých vlastností čiernych ríbezlí začali pridávať do špeciálnych prípravkov, ktoré sú určené na posilnenie imunitného systému a liečeniu tela ako celku.

5. Bobule a listy čiernych ríbezlí pomáhajú pri boji proti obličkovým kameňom, regenerujú pečeň a dýchacie cesty, pomáhajú zabrániť vzniku aterosklerózy, a nielen to.

6. Odvary z čiernych ríbezlí majú protizápalové a dezinfekčné účinky, a ak šťavou z bobúľ zovriete,  bude veľmi účinná na liečbu anginy pectoris.

7. Kto pravidelne konzumuje plody čiernych ríbezlí , môže  znížiť na nulu infekčné choroby a do istej miery posilniť imunitu.

8. Čo je ale veľmi zaujímavé, vedci zistili, že všetky užitočné vlastnosti čiernych ríbezlí sa dokonale zachovajú aj pri spracovaní plodov (ako džem, kompóty, sušené). Ak pravidelne konzumujete produkty čiernych ríbezlí, nebudete chudokrvný alebo nebudete trpieť hypertenziou, žalúdočnými vredmi a gastritídou.

9. Ak sa na vašej pokožke objavili vyrážky , svrbenie  začalo bez zjavného dôvodu a neviete, čo robiť – vopred vyvarte listy ríbezlí a potom vývarom umývajte tvár alebo pridajte do kúpeľa. Urobte tak niekoľkokrát a zbavíte sa svrbenia a vyrážok na koži.

10. Konzumovať by ste ich mali aj pri problémoch s kŕčovými žilami, pretože zlepšujú ich priechodnosť.

11.Ríbezle môžu pôsobiť ako mierne preháňadlo. Ak máte nedostatok vápniku v tele,  možno ho nájsť v bobuliach čiernych ríbezlí.Ríbezle môžu byť čierne alebo červené,  biele alebo zlaté. Všetky tieto rôzne odrody jediný druh rastu kríkov a liečivých funkcií, ktoré sú približne rovnaké.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. júna 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.