Zápal ďasien má až 90% ľudí. Tento starodávny zázrak ho zlikviduje za pár dní

Zdieľať
Zápal ďasien
Zápal ďasien má až 90% ľudí. Tento starodávny zázrak ho zlikviduje za pár dní Foto: www.freepik.com

Patríte medzi tých, ktorí trpia na zápal ďasien? Nikdy nepodceňujte prevenciu u lekára a celkovo dôslednú a kvalitnú starostlivosť o ústnu dutinu. Značnú úľavu vám pri zápale ďasien môže priniesť aj domáca liečba a takmer zázračná živica. Pokiaľ vás trápi zápal ďasien, netreba ho prehliadať. Počas života postihuje zhruba 70 až 90 % dospelých a spravidla sa jedná o zápal dlhodobý. Vždy je vhodné skonzultovať včas situáciu s odborným lekárom. Zdravé ďasná by mali byť krásne ružové, pokojné, bez opuchu a bolesti. Tiež by vám ďasná nemali počas čistenia zubov krvácať. Aj tu samozrejme platí, že najlepšia je prevencia, pravidelné návštevy stomatológa a dentálnych hygienistov, a to minimálne raz až dvakrát do roka.

Príznaky zápalu ďasien

Najčastejšou prvou známkou zápalu ďasien býva zvýšená citlivosť, začervenanie či fialovanie a opuch. Postupom času môžu ďasná dokonca ustupovať od zubov a jedinec môže trpieť dlhotrvajúcim zápachom z úst. Dôvodom problémov býva nielen hromadenie zubného povlaku, ale aj hormonálna nerovnováha, pravidelné užívanie niektorých liekov, fajčenie, oslabená imunita, vyšší vek, cukrovka a srdcové choroby.

Ako dlho zápal ďasien trvá

Bohužiaľ často ide o pomerne dlhodobý zdravotný problém a je nutné v ústnej dutine dodržiavať naozaj prísnu a pravidelnú hygienu. Nesprávne čistenie zubov by spôsobilo opakujúcu sa tvorbu povlaku a teda aj baktérií, ktoré choré ďasná dráždia a zápal zhoršujú. K dokonale zdravým ďasnám vám pomôže jedna vzácna živica, ktorá je rokmi preverená a odporúčaná aj vedcami.

Chioská masticha

Živica pochádza zo stromov nazvaných Pistacia lentiscus, ktoré rastú na gréckom ostrove Chios v Egejskom mori. Jej terapeutické účinky popísal už v dobách staroveku vtedajší významný lekár a botanik Dioscorides. Pre svoje silné antibakteriálne účinky sa stala počas stredoveku dokonca uznávaným liečivom. Známa je aj svojimi významnými protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami. Vďaka týmto svojim účinkom je masticha ideálnym riešením pri zápaloch ďasien, v súčasnosti sa dá zaobstarať aj vo forme žuvacích tabletiek.

Prečo masticha na ďasná?

Táto živica dokáže značne potlačovať baktériu Streptococcus mutans v slinách, ktoré sa na tvorbe zubného povlaku aktívne podieľajú. Čím častejšie budete teda živicu užívať, tým viac znížite riziko zápalov na minimum.

Masticha to vie aj s dobrým trávením

Masticha je tiež skvelým prostriedkom, ktorý funguje pri poruchách trávenia. Pokiaľ vás teda obťažujú bolesti žalúdka a pálenie záhy, liečivú živicu by ste mali určite vyskúšať. Dokonca zvláda tlmiť aj množenie baktérie Helicobacter pylori, ktorá spôsobuje žalúdočný a dvanástnikový vred. Rovnako tak je prínosom pri liečbe zápalov v črevách, ako je napríklad ulcerózna kolitída a Crohnova choroba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané