Geniálny trik z Talianska, ako sa zbaviť komárov. Stačí čierna nádoba a kvapka oleja

Zdieľať
ako sa zbaviť komárov
Geniálny trik z Talianska, ako sa zbaviť komárov. Stačí čierna nádoba a kvapka oleja Foto: depositphotos.com

Komáre sú letnou kapitolou sami o sebe. Sú jedným z najotravnejších druhov hmyzu. Navyše môžu byť poriadne nebezpeční a prenášať najrôznejšie choroby. Zatočte s nimi raz a navždy a použite na ne trik s nádobou a olejom.

Niektorý hmyz je užitočný, iný otravný a tiež sa nájdu zástupcovia hmyzej ríše, ktorí sú vyslovene nebezpeční. Komáre patria medzi posledné spomínané. Nielen, že bodnutie komárom spôsobuje na pokožke svrbivé boláky, drobný hmyz však môže prenášať najrôznejšie choroby. A to nielen na ľudí. Ohrození sú aj vaši domáci miláčikovia. Zostaňte v bezpečí a zatočte s komármi raz a navždy.

Krv nie je potrava

Možno vás to prekvapí, ale drobní krvilači sa červenou tekutinou, ktorá nám koluje v žilách, neživí. Komáre vlastne potrebujú rastlinný nektár. Dôvod, prečo sajú krv, je oveľa prozaickejší. Potrebujú ju na rozmnožovanie a kladenie vajíčok. Jej množstvo potom dokonca určuje, koľko samička nakladie vajíčok a koľko sa ich vyvinie v dospelého jedinca. Jedna znáška vajec môže čítať 30 až 280 kusov a samička je schopná vajcia znášať každé dva až tri dni, pričom vývoj v dospelého komára potom trvá zhruba dva týždne.

Trik s čiernou nádobou a olejom

Krv na rozmnožovanie komáre sajú nielen nám, ľuďom, ale aj ostatných cicavcov a vtákom a počas tohto procesu môžu prenášať aj najrôznejšie choroby, ako je Leishmanióza alebo srdcová červivosť. Aj to je dôvod, prečo je dobré ich výskyt vo svojom obydlí čo najviac minimalizovať.

Ako na to, sa pozrite vo videu:

Potrebovať budete len 10 mililitrov odmasťovača, olej a čistú vodu. Tekutiny zmiešajte v tmavej nádobe a umiestnite na vhodné miesto. Ak máte domácich miláčikov, prekryte nádobu sieťkou, aby roztok nemohli ochutnať. Zároveň je dobré pre misku s odpudzovačom nájsť kryté miesto, kam neprší, aby zostal pekne na svojom mieste.

Lapač z droždia

Skúsiť môžete aj lapač z droždia. Vezmite pet fľašu, hrdlo odrežte. Do spodnej časti nalejte trochu vody a v nej rozmiešajte kocku droždia s trochou cukru. Hrdlo fľaše do spodnej časti zasuňte ako lievik, komáre sa vďaka tomu dostanú dovnútra, ale nie von. A už len čakajte na prvú obeť.

Pijete pivo? Potom po vás pôjdu!

Iste ste si všimli, že na niekoho idú komáre viac a na niekoho nesadnú vôbec. Prečo je to tak? Odpoveď je jednoduchá, lákavosť pre komárie samičky určuje chémia, ktorú človek a zviera vydáva. Respektíve komáre sú lákané na oxid uhličitý, ktorý vydychujeme a produkujeme. Ľudia, ktorí vydychujú viac oxidu uhličitého, komárom chutia viac. Atraktívnejšie sú pre komára aj ľudia, ktorí sa viac potia a športovci, ktorým sa pri tréningu tvorí vo svaloch kyselina mliečna. Šanca, že si na vás komáre pochutnajú, výrazne zvyšuje aj konzumácia piva. Akonáhle si doprajete pár pollitrov vychladeného moku, buďte si istí, že sa nepozvaní hostia čoskoro objavia na hostinu.

Zdroj: www.youtube.comwww.blesk.czwww.idnes.cz

komár
Geniálny trik z Talianska, ako sa zbaviť komárov. Stačí čierna nádoba a kvapka oleja Foto: www.gettyimages.com

Komáre sú malé lietajúce hmyzie, ktoré sú známe predovšetkým pre ich schopnosť píchnuť a nasávať krv z rôznych živočíchov vrátane ľudí. História komárov siaha do hlboké minulosti, pričom fosílie ukazujú, že existovali už pred viac ako 100 miliónmi rokov v období mezozoika. Tento časový údaj naznačuje, že komáre prežili hromadné vymieranie na konci kriedového obdobia, ktoré zahubilo mnoho iných druhov, vrátane dinosaurou.

Komáre majú značnú schopnosť adaptácie na rôzne životné prostredia, čo im umožnilo rozšíriť sa takmer po celom svete. Existuje viac ako 3 500 známych druhov komárov, a hoci sa ich diéty líšia, mnohé druhy sú známe prenosom chorôb, ako sú malaria, zika vírus, dengue horúčka a žltá zimnica, na ľudí.

Evolutívny úspech komárov môže byť čiastočne pripísaný ich reprodukčným stratégiám. Samičky niektorých druhov potrebujú krv pre vývoj svojich vajíčok, zatiaľ čo iné môžu odložiť vajíčka bez toho, aby sa museli najprv kŕmiť krvou. Komáre sa tiež vyvíjali spolu s ich hostiteľmi, čo im umožnilo rozvinúť sofistikované mechanizmy na detekciu svojich hostiteľov a na vyhýbanie sa obranným mechanizmom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané