Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zvládnite vašu silvestrovskú párty na jednotku

reklama:

Naplánujte si to

89b1b739bea0ec70bc8a0a51dd34f55e.jpg

Než sa pustíte do príprav, v pokoji si naplánujte jednotlivé kroky. Urobte si presný časový harmonogram vecí, ktoré musíte zaistiť, nakúpiť a nachystať. Vďaka tomu budete mať stále prehľad o tom, čo ešte chýba.

Vyrobte a rozošlite zaujímavé a atraktívne pozvánky. Trebárs upravte vtipne nejakú fotku vo Photoshope, vložte Clipart do Wordu, proste čokoľvek osobného a milého. Radšej pozvite pár známych naviac. Počítajte s tým, že určite sa nájde niekto, kto už má iné plány ..

Priestor aj osvetlenie

Máloktorá miestnosť sa dá bez úprav použiť na organizovanie väčšej party. Preto ju vopred trochu prispôsobte tak, aby sa hostia u vás cítili dobre. Nábytok šikovne rozmiestnite v priestore. Mali by ste pomocou rôznych stolov, komôd a kresiel vytvoriť jednotlivé zóny, kde by sa mohli v pokoji baviť menšie skupinky hostí.

Na celkovú príjemnú atmosféru má samozrejme vplyv aj osvetlenie. Oplatí sa o tom trochu popremýšľať a nahradiť rozsvietené lustre skôr lampičkami, elektrickými vianočnými reťazami alebo zoskupením niekoľkých sviečok. Z bezpečnostných dôvodov použite radšej tie na baterky.

5c76bca61b456cc2bdcb538132242a9f.jpg

Tie správne piesne

Na žiadnej oslave nesmie chýbať pekná hudba. Preto si nahrajte vhodný mix pesničiek napríklad . Tým zaistíte, že bude hudba hrať niekoľko hodín a vy sa o ňu nebudete musieť starať. Ak však nečakáte špeciálne vybranú spoločnosť, ktorú spája rovnaký hudobný vkus, radšej voľte tzv. „Stredný prúd“. Sami sa možno presvedčíte, že hudba má pri týchto príležitostiach nezastupiteľnú úlohu. Už na prípadnom rozpačitom začiatku pomôže uvoľniť atmosféru. Navyše keď počas večera nastane v konverzácii pauza, nenaplní sa miestnosť rozpačitým tichom a srdečná atmosféra oslavy nijako neutrpí.

Len overené recepty

Nevarte nič, čo nemáte vyskúšané. Ak si nemôžete pomôcť a za každú cenu chcete práve na silvestrovskú party prvýkrát upiecť múčnik podľa nového, skvelého receptu, radšej si vopred v reáli preverte, že ho naozaj zvládnete. Táto zásada platí dvojnásobne u tých jedál, ktorá sa varia a pečú až v deň oslavy.

Nápoje nenechávajte v chladničke. Naskladajte ich do vedra s ľadom a ten dajte doprostred miestnosti alebo na iné dobre dostupné miesto. Pre samý alkohol nezabudnite na vodu. Praktické je nakúpiť dostatok vody v PET fľašiach, ale ak sa rozhodnete pre tú z kohútika, oplatí sa nájsť aspoň dva veľké sklenené džbány, ktoré budú mať hostia stále k dispozícii. A nezabudnite je neustále dopĺňať, aby nezostali dlho prázdne.

3f56d99a34119fe5835e0569ace6f6aa.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 30. decembra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.