Znížte horúčku prírodnou cestou pomocou byliniek

Zdieľať
Bylinky na horúčku

Vysoká teplota je bežnou telesnou reakciou na infekciu v tele. Existuje rad spôsobov liečby, ktoré je možné bez rizika nebezpečenstva aplikovať doma. Pri vyskytnutí sa tohto problému, netreba hneď siahnuť po chémii v podobe liekov, ani iných prípravkov z lekárne. Liečebnými prostriedkami sú byliny v podobe čaju, odvaru a pod.

Ktoré pomôžu na zníženie horúčky?

Bylinky na horúčku
https://www.gettyimages.com/

Byliny na horúčku

  • Bez čierny – užíva sa najmä proti horúčke, pôsobí proti baktériám a obsahuje všetky dôležité vitamíny. Bez tiež zvyšuje odolnosť proti infekciám dolných dýchacích ciest. Je osvedčeným prostriedkom na potenie. Najúčinnejšie sú kvety. Postačí 2 čajové lyžičky kvetov bazy čiernej spariť ¼ l vriacej vody a nechať 10 minút lúhovať. Ideálne sú 2 šálky horúceho čaju denne.
  • Lipa srdcovitá – aj u tejto bylinky sú kvety najviac účinným prostriedkom na zníženie teploty. Užíva sa vnútornou formou v podobe čaju.
  • Medovka – bylina, ktorá znižuje horúčku a podporuje potrebné potenie.
  • Vŕba biela – tu je sila ukrytá v kôre, ktorú si možno nazbierať na začiatku jari z mladých, cca trojročných vŕb. Potom usušiť čo najrýchlejšie v rúre na 55 ° C alebo na priamom slnku. Z vŕby si pripravíte čaj, postačí 1 lyžička kôry, ktorú povaríte cca 7 minút v 250 ml vody, necháte chvíľu odstáť a precedíte. Môžete v nutnosti dosladiť lyžičkou medu. Užívajte po 1 lyžici každé 2 hodiny.
  • Zázvor – o zázvore je známe, že zahrieva, podporuje potenie, má antiseptické, protizápalové účinky a na zníženie horúčky sa používa šťava zázvoru kúpeľom či sa pridáva do vody na zábaly, ze strúhaného zázvoru sa pripravuje čaj. Najúčinnejšou formou je odvar, kedy nastrúhaný čerstvý zázvor dáte do ½ litra vody a krátko povaríte. Horúcim odvarom potom omývate telo, koža sa začne potiť a tým následne ochladzovať.
  • Harmanček – pri horúčke pite čaj, ideálne pripravený z čerstvého alebo sušeného harmančeka . Ak by ste nemali možnosť a museli zakúpiť, potom dajte prednosť sypané forme než čaji v sáčkoch. Čaj pite 3x denne.
  • Sedmokráska – táto drobná rastlina dokáže pomôcť pri horúčke. Či už v čerstvom alebo sušenom stave. Pripravuje sa rovnako ako ostatné byliny, ako napríklad harmanček. A takisto sa odporúča piť šálku 3x denne.
  • Šípky – čaj zo šípok je vitamínovou bombou, v  šípkach je značný obsah vitamínu C, ktorý je dôležitý pre imunitný systém a taktiež v boji proti horúčke a celkovému prechladnutia. Tu postačia 2 čajové lyžičky sušených a rozdrvených šípok nechať prejsť varom v 200 ml vody, potom vylúhovať, scediť a ešte horúci nápoj vypiť.
  • Maliník – listy aj plody malín dokážu úspešne znížiť horúčku. Plody možno konzumovať a z lístkov si pripraviť čaj. Môžete použiť maliník v čerstvej alebo aj sušenej forme.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané