Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ženy, holíte si intímne partie? Prečítajte si toto, ide o Vaše zdravie!

reklama:
www.gettyimages.com

Zbavujete sa ochlpenia v intímnych partiách? Hoci tento čin patrí už k bežnej hygiene, venujte tomu pozornosť. Chyby, ktoré môžeme urobiť, spôsobia veľké nepríjemnosti.
Sú to napríklad červené pupienky, bolestivé zarastené chĺpky a niekedy aj poranenia.

Chcete sa týmto problémom vyhnúť? Čítajte!

1. Holenie v protismere rastu chĺpkov

Najčastejšou chybou je práve holenie v nesprávnom smere. Túžite vlastniť zapálené vrastené chĺpky pod kožou a nepríjemnosti s tým spojené? Tak holenie v protismere Vám ich zaručene spôsobia. Ak teda nechcete byť dobrovoľné trpiteľky, hoľte si intímne partie v smere rastu ochlpenia.

2. Nesprávny čas holenie

Keďže ide o naše citlivé miesta, vyhraďte si na holiacu procedúru dostatok času. Určite sa to nesnažte zapasovať do ranného zhonu. Vhodnejšie je, ak sa na to vrhnete vo večerných hodinách. A najlepšie po teplom kúpeli. Chĺpky sú mäkšie, poddajnejšie a pokožka menej podráždená. Ďalšou výhodou je, keď predsa len dôjde k jej podráždeniu počas holenia, môžete ísť spať bez nohavičiek, čo vám pomôže pokožku upokojiť. Rovnako aj počas noci sa pleť lepšie regeneruje.

3. Holenie na sucho

Aj táto chyba počas zbavovania ochlpenia tam dole nám spôsobí začervenanie a zapálenie pokožky v týchto miestach. Preto radšej použite vhodné gély či peny, ktoré nám chĺpky aj okrem iného zmäkčia. Holenie je potom oveľa jednoduchšie. Bez zbytočného podráždenia.

4. Žiletka

Môžete mať síce obavy, že ostrou žiletkou sa porežete, ale práve naopak tupá žiletka vám spôsobí oveľa viac nepríjemnosti. Jednak oholenie nebude tak dôkladné. Jednak použitá žiletka obsahuje baktérie, ktoré určite nechcete preniesť do chúlostivých oblastí intímnych partií. A tiež tupý holiaci nástroj je príčinou aj zarastených chĺpkov.

5. Dĺžka chĺpkov

Tu záleží, aký spôsob odstraňovania ochlpenia zvolíte. Ak sa holíte prvýkrát a chcete na to ísť so žiletkou, chĺpky si pred holením skráťte nožnicami. Ale opatrne! Pre depiláciu voskom či strojčekom je vhodnejší naopak dlhší porast. Ale najmä na to všetko si doprajte dostatok času, aby ste sa neporanili a nezaniesli do rany infekciu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.