Žena pomocou Photoshopu trefne ukázala, ako sa menil ideál krásy v priebehu histórie. Ako zareagovali ľudia na sociálnych sieťach?

3 / 4
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena pomocou Photoshopu trefne ukázala, ako sa menil ideál krásy v priebehu histórie. Ako zareagovali ľudia na sociálnych sieťach?

reklama:

50. roky

05 2.jpg

„Éra presýpacích hodín. Miery Elizabeth Taylorovej boli vtedy úplným ideálom. Reklamy sú plné piluliek na úpravu váhy a spoločne s tým sa začínajú vyrábať ikonické bábiky Barbie. Štartuje tiež legendárny Playboy. “

20. roky

06 2.jpg

„Androgénny, mladistvá a rovná postava s čo najmenšími prsiami bola v tejto dobe naozaj v kurze. Ženy prestali vystavovať svoje krivky a dokonca si prevažovali prsia pásy látky, aby na nich vynikli úzke šaty. Ploché hrudníky mali zelenú. “

1400 – 1700

07 2.jpg

„Obdobie talianskej renesancie sebou prinieslo obľubu plných tvarov, zaguľateného bruška, širokých bokov i bujných pŕs. Vyzerať dobre živené bolo znakom dobrého spoločenského statusu. Ničenie boli len tí chudobní. “

„Prečo sa snažíme prispôsobiť naše telá módnym trendom? Veľké prsia z módy, veľké prsia in … Pravda je taká, že prispôsobovanie našich tiel je ďaleko nebezpečnejší ako prispôsobovanie sa čisto len móde, „uviedla blogerka. „Prestaňte prispôsobovať svoje telo súčasným trendom. Správajte sa k nemu s láskou a úctou a rešpektujte svoju vlastnú prirodzenú krásu, „dodala Cassey.

08 1.jpg 09 1.jpg

Jej príspevok našiel na sociálnych sieťach širokú odozvu od verejnosti. Ľudia ju chválili za jej názor a v drvivej väčšine prípadov s ňou súhlasili.

„Úžasný príspevok. Byť sám sebou je tým najlepším, čo môžeme robiť. Pokúšať sa byť a vyzerať ako ktokoľvek iný naozaj nie je tou správnou cestou. Kvôli tomu by sme prišli o to, akí sú ľudia naozaj, „napísal na pod príspevok jeden z užívateľov.

10.jpg

„Dúfam, že tento príspevok uvidí veľa žien a uvedomí si, že neexistuje perfektné postava, pretože perfektné sme jednoducho všetci,“ stálo v ďalšom z komentárov.

11.jpg

„Perfektné telo je predovšetkým zdravé telo, nehľadiac na jeho tvar,“ dodal ďalší prispievateľ.

12.jpg
reklama:
02 6.jpg05 2.jpg

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 19. apríla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.