Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zbavte sa žltých zubov rýchlo a účinne

reklama:

Žlté zuby trápi rad ľudí a kazí dojem, ktorý robia na svoje okolie.. Bielenie zubov môže byť rýchle, efektívne aj pohodlné. Vybieliť si zuby doma zvládne každý, nie je to nič zložité.

Domáce bielenie zubov
www.gettyimages.com

Žlté zuby , respektíve zožltnutie zubnej skloviny , v dnešnej dobe trápi veľa ľudí. Na vine je obvykle genetická predispozícia alebo zlá životospráva. A to je predovšetkým fajčenie, pitie ovocného čaju, kávy či červeného vína , ale spôsobiť ju môže aj nadmerná konzumácia kyslého ovocia.

Samozrejme žlté zuby spôsobuje aj nedostatočná starostlivosť o chrup . Ako teda docieliť krásneho bieleho úsmevu, ktorý je jednou z ciest k úspechu v osobnom i pracovnom živote?

Rýchlo, lacno a pohodlne pomocou bieliacich pásikov …

Jedným z variantov, ako mať biele zuby, a pritom si udržať svoj denný komfort, sú bieliace pásiky . Ich výhodou je, že môžete vykonávať bielenie zubov doma . Bieliace pásiky na zuby využívajú rovnaký gél, aký majú zubári, takže skvelý výsledok je zaručený. Pásky sa používajú v rámci kúry zhruba 20 dní po dobu zvyčajne tridsiatich minút denne.

Nemusíte nikam jazdiť, cena za balenie nie je príliš vysoká a zvládne to prakticky každý . Jedinou výraznejšou nevýhodou je občasná zvýšená citlivosť zubov, ktorá sa môže objaviť, ale tá sama za pár dní odznie.

Bielenie zubov sa vykonáva aj u zubára

Určitou výhodou je kratšia doba samotného bielenia ( 3-4 schôdzky asi po 15 minútach ) oproti domácim variantom a tiež garantovaný výsledok.

Naopak nevýhodou je u profesionálneho bielenia zubov cena (líši sa podľa spôsobu prevedenia a tiež intenzity bielenia) a nutnosť sa dopraviť k zubárovi a dojednávať si zákroky, strážiť si termíny. Vo výsledku teda bielením strávite vlastne oveľa viac času.

Šupka z pomaranča

Dôkladne ju umyte kefkou a umývacím prostriedkom. Jej vnútornou stranou si potom asi tri minúty pretierajte zuby.

Soľ

Tiež funguje na princípe šetrného „zbrúsenia“ zubného povlaku zo zuba. No jej bonusom je aj sťahujúci účinok na ďasno, čo môže pomôcť v prípade, že sa vám zuby začínajú uvoľňovať.

Aké sú ďalšie možnosti?

Zatracovať nemožno ani bieliace zubné pasty . Jedná sa o najlacnejšie riešenie, nemožno však očakávať zázraky. Pasty na bielenie zubov dokážu zuby vybieliť o pol, maximálne o jeden odtieň, takže na nejakú veľkú kúru nepostačia. V kombinácii s bieliacimi páskami možno dosiahnuť parádnych výsledkov, samostatne sú však bieliace pásiky lepším riešením.

Ak by ste chceli nájsť nejaké riešenie, ktoré zvládnete vykonať „podomácky“, potom vám odporúčame bielenie zubov jahodami . Tie obsahujú enzým, ktorý skutočne pomáha, ale nečakajte zázraky; ďalšie cesty, ako je aktívne uhlie alebo jedlá sóda, už sú dosť sporné a my by sme ich určite neodporučili.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 3. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.