Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zbavte sa zápachu z odpadkového koša

reklama:

Niekedy nám skrátka v kuchyni niečo zaváňa…

Buď ide o zle uchovávané jedlo v chladničke, inokedy o upchatý odtok ale oveľa častejšie je to odpadkový kôš.

Ab56a5a91431644dc57e031e9b665a54w c158836xd w685_h860_q80.jpg

Prevencia je základ

Aby sme nemuseli chodiť po kuchyni so zapchaným nosom, musíme venovať pozornosť jeho údržbe. Často sa totiž stane, že sa pri vyhadzovaní odpadu netrafíme priamo do koša a odpad zapadne niekde za neho. Tam sa potom v prípade, že ide o zvyšky potravín, začne rozkladať a teda aj zapáchať. Ak teda pátrate po pôvodcovi zápachu, rozoberte kôš a skontrolujte, či to nie je aj váš prípad. Ak áno, odpadkový kôš poriadne vydrhnite pod sprchou v jarovej vode a osušte. To by ste mali čas od času robiť automaticky, predsa len sa kôš dosť špiní a je zdrojom baktérií.

Kôš pravidelne vynášajte

Ďalšie možností, ako sa zbaviť zápachu z koša, je kôš pravidelne vynášať. Zápach vzniká predovšetkým z vyhodených zvyškov potravín, vyhodených obalov od jedál a pod. Keď sa nám ich takto na seba navrství niekoľko, je jasné, že o sebe dajú vedieť. A taký niekoľko dní nevynesený kôš je skutočnou „lahôdkou“ pre naše čuchové bunky. Takže je potrebné ho vyniesť. Lenže nie každý za jeden deň celý odpadkový kôš naplní a niekedy kôš skrátka zaváňa aj v prípade, že v ňom skoro nič nie je. S týmto problémom sa často stretávajú rodičia malých detí, ktorým je odpadkový kôš neustále trochu cítiť od použitých plienok.

Vôňa do koša

Ak sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu z kuchynského či kúpeľňového odpadkového koša, môžete siahnuť po špeciálnej vôňi do koša. Systém je zložený z držiaka a vonných kapsúl, ktoré môžu mať rôznu arómu, napríklad borovice či kvetín. Držiak vonných kapsúl sa ľahko pripevní samolepiacou plochou na vnútornú stranu veka odpadkového koša a do neho sa vloží vonná kapsula so zvolenou vôňou. Jedna kapsula zaistí 4 až 6 týždňov sviežosť vašej domácnosti. Nepríjemná aróma tiahnúca sa z odpadkového koša tak už bude minulosťou.

Pohlcovače pachu

Tvorbe zápachu dokáže zabrániť aj špeciálny pohlcovač pachu, ktorý váš odpadkový kôš prevonia príjemnou a sviežou vôňou. Odolnosť parfumácie je zaistená aj v nepriaznivých podmienkach, ktoré panujú vo vnútri odpadkových košov. Sprej sa nastrieka priamo do odpadkového koša a nechá sa pôsobiť. Aplikáciu je možné opakovať podľa potreby. Kuchyňa tak bude vďaka pohlcovaču zápachu opäť voňavá. Pohlcovač pachu si poradí aj so šupkami od cibule alebo prázdnou rybou konzervou.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 20. augusta 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.