Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zbavte sa fúzikov raz a navždy

reklama:

Žien , ktoré majú takéto trápenie existuje mnoho.

Chĺpky pod nosom a na brade určite nepredstavujú pre ženu nič príjemné.

Metód, ako sa nežiaducich fúzikov zbaviť existuje niekoľko. Od klasického holenia, cez depilačné krémy či strhávanie voskom.

Všetky tieto metódy fungujú len na nejakú dobu. Najhoršou metódou je klasické holenie, kedy chĺpok namiesto slabnutia ešte silnie a tmavne.

Aaeaaqaaaaaaaa3daaaajgrmyzcxmmiyltdlzgetndk5zc1hmtczlwm0otbmnzmxyjc3yw.jpg

Ako sa teda fúzikov zbaviť raz a navždy?

Laserová epilácia

Ide o metódu, pri ktorej laserový lúč mieri priamo do problematických miest. Zlikviduje vačky pod pokožkou, z ktorých vyrastajú chĺpky. K úplnému odstráneniu nežiaducich chĺpkov je potreba 6 až 8 návštev. Keďže ide o epiláciu, mal by byť problém nadobro zažehnaný. Metóda sľubuje trvalé odstránenie, ale je vhodné urobiť si čas pre minimálne ďalšie jedno sedenie a nechať si previesť korekciu. Po zákroku je nutné vyhýbať sa slnku. K nevýhodám bohužiaľ patrí zdĺhavá procedúra a fakt, že nejde práve o lacnú záležitosť. Metóda nie je ani veľmi príjemná (pocit bodanie malinkými ihličkami).

IPL

Táto metóda je podobná laserovej epilácii s tým rozdielom, že u laseru sa využíva iba jedna vlnová dĺžka (u IPL je to viac vlnových dĺžok). Ani tu nejde o krátkodobú záležitosť a pauza medzi jednotlivými procedúrami sa môže natiahnuť od jedného do troch mesiacov. K úplnému odstráneniu chĺpkov je potrebné dodržať 6 až 10 návštev. Ani po tejto metóde už chĺpky rast nebudú. Táto metóda je šetrnejšia (menej bolestivejšia).

Elektrolýza 

To je metóda vhodná pre využitie u menších plôch. Do pokožky tesne vedľa chĺpku sa vpichuje oceľová ihlička, ktorá vedie impulz elektrického prúdu, ktorý zlikviduje vačok – teda chĺpok nemá následne z čoho vyrastať. Akonáhle prestanú získavať prísun krvi a kyslíka, zahynú. Takisto ide o trvalé odstránenie chĺpkov, ale je potrebné niekoľkokrát procedúru opakovať. Výsledky sú u tejto metódy lepšie ako u lasera či IPL. Ovšem na dosiahnutie výsledkov je potreba až 12 návštev a metóda je dosť drahá..

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. februára 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.