Zbavte sa bielych bodiek okolo očí raz a navždy

Zdieľať
How to get rid of cholesterol deposits around the eyes without medical intervention featured.jpg

Na prvý pohľad vyzerajú ako vyrážka alebo drobné akné, na rozdiel od pupienkov ich ale len tak neodstránite a ani nezmiznú samy od seba

Čo sú vlastne zač?

How to get rid of cholesterol deposits around the eyes without medical intervention featured.jpg

Milie vznikajú jednoducho: ide o odumreté kožné bunky, ktoré bohužiaľ zostali pod povrchom kože a vznikla viditeľná tvrdá cysta. Najčastejšie sa objavujú tesne pod očami, v línii lícnej kosti a poľom nosa.

Môžu sa objaviť u mužov i žien, v detstve aj dospelosti, časté sú napríklad u novorodencov. Zatiaľ čo u detí sa väčšinou samy vstrebú, v dospelosti len tak nezmiznú.

Prečo práve vy?

Niekto na nich trpí veľa a tvár mu pokrývajú celé ložiská drobnej bielej krupice, môže sa vám ich znenazdajky urobiť pár, aj keď ste na ne doteraz netrpeli. Príčin je viac. Pokiaľ ide u vás o častý jav, zrejme máte k milíám genetické dispozície, napríklad v podobe zle vyvinutých potných žliaz alebo sklonom k ​​väčšiemu rohovateniu pokožky. Tu je na mieste pravidelná starostlivosť v salóne a voľba špecializovanej kozmetiky.

Landscape original 1 credit david slijperp jpg b49375f4.jpg

Mílie môžu súvisieť aj s nevhodnou kozmetikou, ktorú užívate, ktorá narúša vrchnú vrstvu kože, upcháva póry a mazové žliazky a spomaľuje prirodzenú exfoliáciu pokožky.

K míliám môžete mať sklony aj vtedy, keď trpíte na aknóznu pleť. Ak si nedokážete odpustiť vytláčanie pupienkov, od mílie sa rozhodne držte ďalej. Dobrovoľne sa totiž nedajú. Kým aknózny pupienok je citlivý, nepríjemne napnutý a vytlačíte ho ľahko, pretože je napnutý zápalom a hnisom, míliu nevytlaíte.

483314452
Is that a pimple??

Nechajte to na kozmetičku. Musí totiž narezať pokožku, aby cystu dostala von. A to by mal robiť odborník za prísnych sterilných podmienok.

Chcete na ne ísť doma?

Na internete nájdete samozrejme návody, ako to zvládnuť doma. S ihlou, alkoholom, odlíčenou tvárou a s umytými rukami. Aj tak ale riskujete zápal a jazvu, ktorá bude väčšia, než drobná mília. Nestojí to za to.

Ak chcete predsa to skúsiť doma, máme zdravší návod, ale počítajte s tým, že to nebude hneď. Namiesto rezania alebo stláčanie stavte na obrusovanie a enzymatický peeling. Pripravte si napríklad masku z citrónovej šťavy z polovice citróna a dvoch polievkových lyžíc cukru. Zmes naneste na postihnutú oblasť a nechajte asi dvadsať minút pôsobiť. Čas od času hrubú masku premasírujte, nech je efekt výraznejší. Po uplynulej dobe pleť umyte vlažnou vodou. Aplikujte pravidelne raz až dvakrát týždenne. Problematické ložisko by malo časom samo vymiznúť.

Rub face.jpg

Veľa dokáže prevencia a pravidelné užívanie vhodnej kozmetiky. Stavte na tú s obsahom retinolu, ktorý zjemňuje kožu a predchádza jej rohovateniu. Tiež kyselina salicylová má potrebný exfoliačný účinok, predchádza vzniku ťažkostí a pomáha odstrániť aj už vzniknuté cysty. Čistenie pleti je vhodné obohatiť o profesionálny enzymatický či chemický peeling.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané