Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zazimovanie bazénu je dôležitejšie ako si myslíte! Ako na to?

reklama:
bazén
bazénwww.gettyimages.com

Vonkajšie bazény sú neodmysliteľnou súčasťou pohodového leta. Ak si však chcete užívať relaxu aj budúci rok, bazén musíte správne zazimovať.

Nafukovacie bazény sú hračka

Zazimovanie nafukovacieho bazéna je veľmi jednoduché. Tento proces by sa dal zhrnúť do 3 jasných krokov.

  • vypustiť vodu
  • očistiť steny bazéna
  • bazén starostlivo schovať (pri tomto bode je veľmi dôležité, aby bol bazén suchý, aby sa nevytvorila pleseň)

Kedy bazén zazimovať?

Správny čas pre úspešné zazimovanie bazéna je jedným z najdôležitejších kritérií, ktoré platia pre nadzemné bazény. Najčastejšie toto obdobie prichádza na jeseň, kedy teplota vzduchu ešte nepadá pod bod mrazu a teplota vody sa pohybuje okolo 10 stupňov Celzia. Ďalším veľmi dôležitým bodom je čistota vody. Ak má voda vo vašom bazéne skôr zelenú farbu, je potrebné, aby ste vodu najprv dôkladne vyčistili.

Pár krokov pre úspešné zazimovanie

Zbavte sa nečistôt

Najprv z bazéna vyberte schodíky a všetky ďalšie veci, ktoré vám môžu prekážať v dôkladnom čistení. Pomocou sieťky sa zbavte väčších nečistôt, ktoré môžu plávať na hladine a zvyšné nečistoty odstráňte vysávačom. Je naozaj veľmi dôležité, aby bola voda čistá. Ďalej vykonajte dezinfekciu piesku vo filtrácii.

Kontrola vody

PH vášho bazéna by malo byť v rozmedzí 7,0 – 7,4. Množstvo chlóru by správne malo byť 0,3 – 0,6 mg / l. Ak budete chemické zloženie vody akokoľvek upravovať, nezabudnite zapnúť filtráciu minimálne na 24 hodín kvôli premiešaniu vody. Hladinu vody ďalej znížte o 10 cm pod zberač nečistôt (tzv skimmer) a zameňte buľvu vratnej trysky za zátku.

Očistite steny bazéna

Pre tento krok použite ľubovoľný čistič na bazén. Steny vyčistite a opláchnite.
Hadica, filtrácia, čerpadlo … Teraz by ste mali byť vo fáze, kedy je váš bazén čistý a voda má správne chemické zloženie. V tejto chvíli by ste mali odpojiť hadicu a skontrolovať či v nej nezostala nejaká voda. Pre čerpadlo platí to isté. Ďalej nastavte pozíciu ZIMA na ventile. Odmontujte vypustenie zátky a vypustite vodu. Všetky časti filtrácie pod. Je nutné uložiť na suchom mieste.

Solárny ohrev

Ak vám zamrzne voda v solárnom ohreve, môžete sa s ním veľmi rýchlo rozlúčiť. Presne preto je dôležité, odstrániť zo všetkých dosiek vodu a bezpečne ich uschovať.

Tepelné čerpadlo

Odpojte čerpadlo a uzavrite ventily, ďalej vypustite vodu tak, že odskrutkujete potrubie z prípojok filtračného okruhu (prebytočnú vodu vysajte do sucha, veľmi dôležité). Nakoniec potrubie naskrutkujete späť.

Mráz

Hadica, filtráciu, schodíky pod., uložte na miesto, kde teploty neklesajú pod bod mrazu. Do bazéna dajte prípravok, ktorý je priamo pre zazimovanie vody. Proti zamrznutiu vody môžete použiť dilatačné plaváky, ktoré tiež môžete jednoducho nahradiť PET fľašami (tento krok nie je vždy potrebný – záleží na type bazéna). Kým nemrzne, bazén môžete chrániť iba plachtou (pred nečistotami). Akonáhle začne mrznúť, bazén nechajte odkrytý. Zapustené bazény však odporúčame zakryť zimnou plachtou, kvôli bezpečnosti a pod. Táto plachta môže byť na bazéne umiestnená až do jari.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.