Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • zaujímavosti
  • Za teplého dňa policajt zbadal dieťa v uzamknutom a horúcom aute na slnku: Chystal sa rozbiť okno, ale to, čo nasledovalo, je neuveriteľné!

Za teplého dňa policajt zbadal dieťa v uzamknutom a horúcom aute na slnku: Chystal sa rozbiť okno, ale to, čo nasledovalo, je neuveriteľné!

reklama:
Fb 3.jpg

Obdobné prípady bohužiaľ nie sú nijak vzácne, a keď sa stanú, vie o nich razom celý svet, ktorý aspoň na chvíľu hrôzou onemie. Máme na mysli situáciu, keď niekto počas teplých letných mesiacov nechá po nejakú dobu dieťa zatvorené v aute.

Niekedy sa môže jednať o zábudlivosť, kedy treba otec nie je zvyknutý dieťa v aute sám voziť a zabudne ho tam, v iných prípadoch ide o podcenenie situácie, ktoré sa dá vyjadriť slovami „veď som za chvíľu späť, nič sa nemôže stať“. Lenže taký človek nikdy nevie, čo ho zdržia, čo mu znemožní sa späť k autu včas vrátiť. Navyše, títo ľudia vôbec nedomýšľajú, čo sa v teplých dňoch deje vo vnútri zavretého automobilu. Áno, v teplých dňoch, nemusí totiž byť nijako horúco. Teplota vzduchu prudko stúpa a detský organizmus reaguje na prehriatie úplne inak ako dospelý človek a oveľa rýchlejšie u neho dochádza ku kolapsu. A prečo to tak je? V detskom tele totiž

termoregulačný systém ešte neplní všetky svoje funkcie a telo sa tak rýchlo prehreje, a
je v ňom obsiahnutých viac vody, ktoré ho robia citlivejším na veľké zvýšenie teploty.

Neuveriteľný omyl

Jedného horúceho júlového dňa niekde v USA všetko nasvedčovalo tomu, že došlo k podobnej tragédii. Na tiesňovú linku volali znepokojenie občania, ktorí si na parkovisku jedného diskontného obchodného domu patriaceho k veľkému známemu americkému reťazcu povšimli zaparkovaného vozidla, v ktorom bolo ponechané dieťa, ktoré nejavia známky života.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 14. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.