Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vytvorte si vlastný postrek proti pavúkom!

reklama:

Upratané pavučiny nebudú nikdy stopercentne fungovať

Možno ich v dome budete mať menej, ale vždy sa u vás ešte nejaký pavúk zase objaví. Nechcených návštevníkov odpudzujú prírodné vône a obzvlášť mäta.

Keep spiders out.jpg

Sami si doma môžete vytvoriť postrek, ktorým vyženiete pavúky z domu preč.

Kúpte si mätový esenciálny olej, ktorý zmiešate s vodou a nalejte do rozprašovača. Vlastný postrek nastriekajte tam, kde by všade mohli prebývať pavúky. Nezabudnite na všetky kúty a priestor pod posteľou. Túto činnosť opakujte v priebehu jedného mesiaca hneď niekoľkokrát.

Rovnakú službu vám urobí aj ocot. Ide o všestranného pomocníka v domácnosti, s ktorým upracete takmer celý dom, a dokonca dokáže odpudiť aj pavúky. Ak nemáte mätový esenciálny olej a nechcete si ho kupovať, nalejte do rozprašovača ocot a zmiešajte ho s vodou. Potom s ním postriekajte rôzne miesta.

Pomôžu aj šupky z citrusov

Spomedzi všetkých citrusov dokáže najúčinnejšie odpudzovať pavúky citrón a liemtka. Rovnako účinná je tiež kombinácia citrusovej kôry s mätou. Pavúky totiž nenávidia arómu citrusov a čo je dôležité, zacítia ju už zďaleka a miestu sa oblúkom vyhnú. Umiestnite citrónovú alebo limetkovú šupku na okenné parapety, do kútov alebo jednoducho na miesta, na ktorých ste sa s pavúkmi vo vašom byte stretli. Šupky vymieňajte každé 3-4 dni, pretože keď budú vysychať, strácajú svoju účinnosť.

Dokonca pomôžu aj jedlé gaštany

Keď položíte niekoľko gaštanov na okenné parapety a miesta, kde by sa mohli pavúky nachádzať, vzdialia sa od vášho domu. Ak nechcete mať na oknách len tak pohodené gaštany, môžete si z nich urobiť rôzne postavičky, ktoré zároveň budú fungovať aj ako dekorácia.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. mája 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.