Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyšla najavo hrozná vec o mačkách, vedci ju potvrdili. Mal by si to prečítať každý, kto ju má doma

reklama:
hrozná vec o mačkách
Vyšla najavo hrozná vec o mačkách, vedci ju potvrdili. Mal by si to prečítať každý, kto ju má domaFoto: www.gettyimages.com

Mačka domáca je obľúbený domáci maznáčik, ktorý má v domácnosti tisíce rodín po celom svete. So psom sa radí medzi najčastejších domácich miláčikov, a tak nie je divu, že ich obľuba stále rastie. Sú ľudia, ktorí majú mačku jednu, ale sú aj takí, ktorí majú mačiek hneď niekoľko. Patríte tiež medzi tých, ktorí majú doma mačku alebo mačky? A vedeli ste, že práve títo domáci miláčikovia môžu mať pozitívny vplyv na vaše zdravie, aj keď veľa ľudí by povedalo pravý opak? Medzi schopnosti mačiek dokonca patrí aj indikácia hroziaceho nebezpečenstva alebo nepohodlia. Poďme sa v stručnosti pozrieť na najzaujímavejšie body.

Zdravotné výhody

Štúdie ukazujú, že u ľudí, ktorí majú v domácnosti mačku, je oveľa menšia pravdepodobnosť, že sa u nich vyskytnú srdcové choroby ako napríklad infarkt či mŕtvica. Vyhnúť sa však môžu všetkým problémom, ktoré sa týkajú srdca. Súvisí s tým aj fakt, že majitelia mačiek majú menšiu šancu, že u nich vznikne vysoká hladina zlého cholesterolu. Rovnako štúdie ukazujú, že majitelia mačiek majú menšie problémy s vysokým krvným tlakom, ktorý je logicky spojený so srdcovými problémami. Ak teda nechcete mať infarkt, zaobstarajte si mačku.
Štúdie tiež ukazujú, že napríklad deti, ktoré vyrastajú v prostredí mačiek, majú oveľa silnejší imunitný systém, takže je pre nich oveľa ľahšie vyhnúť sa alergiám.

Zbaví vás depresie

Žiť v prítomnosti mačiek tiež môže spôsobiť menšie nervové podráždenie. Pokiaľ sa teda neustále nachádzate v strese, máte depresie či úzkosti, kúpte si mačku a budete pokojnejší. S tým súvisia aj problémy s nespavosťou. Ak trpíte nespavosťou, mačka vám s týmito problémami zaručene pomôže.

Vyžarujú pozitívnu energiu

Mačky pomáhajú s autizmom, skvele bojujú proti depresii a pohlcujú škodlivé vibrácie v dome. Na oplátku potom vyžarujú pozitívnu energiu, ktorá postupne pohltí celý váš dom. Mať doma mačku sa teda rozhodne oplatí.

Dôležitá správa

Nové štúdie ukazujú zaujímavé poznatky ohľadom mačiek. Všeobecne platí, že mačky nie sú typickými kanibalmi, ale posledné štúdie ukázali, že mačky môžu pôsobiť hrozné činy. V jednom z laboratórií, kde sa skúmali ľudské telá, sa objavili mačky, ktoré začali tieto postupne sa rozkladajúce telá pojedať. Túlavé mačky preliezli plot a začali hodovať. Po 35 dňoch sa dve mačky na miesto vrátili a v hostine pokračovali. Ukazuje sa tak, že mačky nemajú žiadne zábrany v tom, aby sa pustili do ľudského mäsa, predsa len to sú šelmy. Pozor teda na nich.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 15. septembra 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.