Vyskúšané postupy a cviky, ktoré spaľujú tuk a tvarujú telo (pre ženy)

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyskúšané postupy a cviky, ktoré spaľujú tuk a tvarujú telo (pre ženy)

reklama:

Outdoorové cvičenie na čerstvom vzduchu je tým najlepším

Keď nebudeme brať do úvahy strávené hodiny v zatvorených budovách, je pohyb na čerstvom vzduchu to najlepšie, čo môžete urobiť. Napr. jogging, ktorý vám pomôže sa spaľovaním tukov v zadných partiách ako je zadoček, lýtka a stehná; alebo jazda na bicykli, ktorá vám tiež pomôže k vytvarovanie dolných končatín, ale zároveň aj pôsobí pozitívne na bruško a boky. Na vonkajšom cvičenie je veľa pozitív, vďaka ktorým vás bude baviť viac než cvičenie v posilňovni.

04 5.png

Kardio cviky pre zlepšenie fyzickej kondície

Kapitola sama o sebe je kardio cvičenia, ktoré pomôže schudnúť, a hlavne posilniť srdce i krvný obeh, takže sa nezadýchate iba pri chôdzi do schodov. Kardio cvičením sa rozumie akýkoľvek pohyb, ktorý vás „rozohreje“ a zlepší vašu fyzickú výdrž. Cvičiť môžete doma i vonku. Ak idete si zabehať, môžete to považovať za kardio cvičenia, rovnako tak, keď je vonku škaredo, a vy pôjdete na bežiaci pás, alebo vyskúšate orbitrek či kardio trnažér.

Woman doing fitness
Woman doing fitness in a gym

Najlepšie cvičenie na chudnutie

Hoci sme si hovorili, že je nezmysel aplikovať rovnaké cviky na rozdielne postavy, poďme si predstaviť aspoň pár základných, v ktorých sa prelína posilňovňa, kardio aj outdoorové cvičenia:

Brucho a boky: pri spevnenie brucha a bokov sa nezaobídete bez dvoch dôležitých vecí, a síce bez vytrvalosti a podložky na zem. Zrejme vás sklameme, ale mesiac na vytvarovanie bruška stačiť nebude. Trvá to dlhšie, ale sa cviky ako sú sklapovačky, Plank, alebo aj so závesom zdvíhať nohy, uvidíte zmenu už po pár týždňoch.
Stehná: patrí k nejproblémovějším partiám, leckterým ženám sa nepáči, a s pocitom, že sú „veľryby“, sa snažia schudnúť. A čo robia? Obyčajný pohyb, chôdza, beh alebo aj niečo zábavnejšie ako in-line, skok cez švihadlo, zumba pod.
Všeobecné spaľovanie tukov: ak ste priaznivci zdravého pohybu, a prášky na chudnutie sú pre vás zakázaný pojem, musíte sa pripraviť na jednu vec. Bez boja to nepôjde. Pre spaľovanie tukov je vhodný de facto akýkoľvek pohyb, pri ktorým sa fyzicky namáhate a potíte (pokiaľ sa nepotíte, cvičíte málo!).

Som žena a cvičím ako žena!

Väčšinu cvikov pre mužov nemožno využívať pre ženy, to je snáď jasné. Obe pohlavia majú totiž odlišnú telesnú stavbu, a tomu sú jednotlivé cviky prispôsobené. Cieľom ženy ba tak nemalo byť, aby zdvíhala na mŕtvy ťah 200 kg, a muži sa krčili v jej tieni. Nemusíme sa im snažiť vyrovnať, máme iné proporcie. Aby ste naskočili na správnu vlnu, zájdite si do dámskeho fitka (Ladies Gym), nájdete ho snáď v každom väčšom meste.

Woman training at gym
Woman takes care of her healthy body at the gym raising an iron bar.

Cvičenie nie je všetko, hlavné je jedlo

„Chceš schudnúť? Tak • Nežer! „Aj keď veta bola prednesená v žartu, má vlastne dobrý základ. Samotné cvičenie predstavuje len časť úspechu. Môžete sa drieť v posilňovni pokojne tri hodiny denne, ale ak si dáte za odmenu mastný burger s hranolkami, a ako zákusok kus medovníka, nemôžete čakať perfektné výsledky. Jedálniček je potreba obohatiť o zeleninu a ovocie, dodržiavať pitný režim, pravidelne spať a nestresovať sa.

07 4.jpg

Znie vám to ako príliš drastická zmena? Vzdať sa všetk nezdravých potešenie a piť výlučne vodu môže vyť spočiatku šok, časom sa ale budete cítiť o poznanie lepšie, a chudnutie o tvarovanie tela vám pôjde samp. Začať a vydržať prvých pár týždňov je 90% úspechu, potom sa stane šport / cvičenie súčasťou vášho života.

reklama:
04 5.png

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. apríla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.