Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyskúšané postupy a cviky, ktoré spaľujú tuk a tvarujú telo (pre ženy)

reklama:
Caucasian woman lifting weights
19 Dec 2012 — Caucasian woman lifting weights — Image by © John Fedele/Blend Images/Corbis

Chcete schudnúť, ale ono sa to stále nedarí? Vieme, nie je to jednoduché, a vôbec najťažšie je začiatok. Najlepšie je nájsť niekoho k sebe, s kým sa budete vzájomne podporovať, a keď sa vám nebude chcieť, kamarátka vás do toho dotlačí. Ale aké cviky zvoliť, aby ste čo najrýchlejšie schudli, a snáď si aj trochu narysoval telo? Bohužiaľ neexistujú žiadne univerzálne cviky, každého tak čaká niečo iné. Zo všetkého najskôr si povedzte, čo od cvičenia očakávate, a potom môžete začať.

Odsuňte výhovorky stranou, ide sa na vec

Ak nie ste zvyknutí cvičiť, nebude začiatok nič príjemné, bohužiaľ. Približne prvý mesiac sa budete prehovárať, nútiť, sa znechutením urobíte pár cvikov, až nakoniec klesnete do postele s pocitom „toto proste nie je pre mňa“. Ale nevzdávajte to! Sport (či už je to beh, rotoped, aerobik alebo posilňovanie) vám v dlhoročnú meradle zlepší náladu, vyplaví z tela stres, a v závere budete mať oveľa viac energie.

01 18.jpg

Uvedomte si, že každý nemôže cvičiť rovnako

Áno, existujú nejaké „univerzálny“ cviky, ktoré vám v istom ohľade pomôžu – ale nikdy nemôžu byť 100% efektívny pre každého jedinca. Všetky máme inú postavu, a podľa toho potrebujeme cvičiť. Komu sú kilá navyše vidieť najviac na bruchu, musí sa zamerať práve na neho, a nebude logicky v rovnakej miere posilňovať nohy alebo ruky. Rovnako sa nemôžeme každý vrhnúť do zbesilého posilňovanie, ale radšej si fyzicky aj duševne oddýchnuť pri joge.

02 12.jpg

Toto je zásadný, aeróbne vs anaeróbne cvičenie

Ešte, než si vyberiete, akým spôsobom budete cvičiť (posilňovanie, aerobik, behanie, joga a pod.), Musíte predovšetkým vedieť, čo od cvičenia chcete, k akému cieľu chcete dôjsť, za ako dlho, a čo ste ochotní obetovať:

Aeróbne: Ak chcete zhodiť prebytočné kilá a len trochu spevniť svalstvo, aby z vás nebol kostlivec, sú pre vás aeróbne cviky. To znamená hlavne pohybové cvičenia, vďaka ktorému sa môžete zamerať na partie, ktoré vás nenechávajú spať. Vhodnými športy, ktoré vás môžu naozaj baviť, sú v tomto prípade plávanie, pilates alebo cyklistika.
Anaeróbne: Asi tušíte, že toto budete presný opak. Anaeróbne cvičenie je zamerané na krátky časový interval s maximálnym výkonom, čo zaručuje rast svalov a rysovanie tela. Veľa času tak strávite v posilňovni (fitku), kde máte k dispozícii potrebné náčinie.

03 10.jpg

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. apríla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.