Vyrobené v Číne. Neuveríte, akým potravinám by ste sa mali vyhnúť

Zdieľať
Čína

Prezradíme vám, na ktoré druhy potravín z Číny, by ste si mali dávať pozor. Potraviny z Číny postupne zapĺňajú regály našich obchodov. Mnohým sa naskytá otázka, prečo dovážame potraviny z Činy, keď si ich vieme vyprodukovať aj u nás? Odpoveď je jednoduchá. Potraviny z Číny sú lacné. Ale zároveň sú aj menej kvalitné. Nachádzajú sa v nich chemikálie, plasty a pesticídy. Vyhnite sa preto týmto siedmimi jedlám, ktoré môžu byť pre vás nebezpečné.

Jablková šťava

Mnoho potravín, ktoré sa pestujú v Číne, sú plné pesticídov, pričom niektoré z nich sú dokonca zakázané. Najlepšou možnosťou je urobiť si vlastnú jablkovú šťavu.

Čínsky cesnak

Cesnak z Činy obsahuje množstvo pesticídov. Nekvalitne dovážaný cesnak sa často pestuje v odpade. Potom sa ožaruje a postrekuje toxickými bieliacimi zlúčeninami v snahe zamaskovať jeho toxický pôvod.

Tilapia

Štúdia amerického ministerstva poľnohospodárstva zistila, že väčšina rýb a morských plodov z Číny predstavuje vážne zdravotné riziko, pretože sú chované vo vode s priemyselným odpadom a inými chemikáliami. Chovatelia rýb navyše používajú rastové hormóny a antibiotiká, aby ryby prežili v stiesnených podmienkach. Tilapia či losos  môžu byť horšie pre vaše zdravie ako slanina.

Plastová ryža

Bolo zistené, že niektoré čínske spoločnosti vyrábajú falošnú, plastovú ryžu. Dlhodobá konzumácia tejto ryže môže poškodiť hladiny hormónov a spôsobiť rakovinu. Našťastie je jednoduché túto ryžu identifikovať, pretože sa neuvarí ako normálna ryža a zostáva tvrdá.

Hrášok

Ryža nie je jediná falošná potravina, ktorú Číňania vyrábali. Pred 10 rokmi sa zistilo, že Číňania používali sójové bôby, hrach siaty cukrový a farbivá, aby vytvorili falošný zelený hrášok. No aj tento hrášok zostáva po uvarení tvrdý. Používané farbivo je zakázané, pretože môže spôsobiť rakovinu.

Treska

Čínska treska je rovnako nezdravá ako tilapia z Číny, a pritom táto krajina patrí medzi najväčších dodávateľov mrazeného rybieho filé. Väčšina čínskych fariem na ryby a morské plody leží v silne priemyselných regiónoch, kde je voda, ovzdušie a pôda kontaminovaná odpadmi z priemyslu a výfukov. Je tiež bežnou praxou využívať odpad z domáceho zvieratstva a hydiny ako krmivo pre ryby.

Spracované huby

Čína patrí medzi najväčších dovozcov konzervovaných húb. Huby z Číny môžu byť nebezpečné aj keď sú označené ako bio. Niektorí výrobcovia pridávajú túto značku iba pre zvýšenie zisku. Kvôli zlej hygiene a technologickým postupom môžu byť tieto huby kontaminované baktériami a nečistotou. Problémom zostávajú aj zvyšky pesticídov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané