Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vypite pohár červeného vína pred spánkom a čo sa stane s vašim pásom

reklama:
červené víno
červené vínowww.gettyimages.com

Výskum na Harvardskej univerzite študovalo 20 000 žien počas trinástich rokov, aby zistili efekt červeného vína na ich hmotnosť.

Výsledky sú veľmi zaujímavé

Indikujú, že tie ženy, ktoré vypili 2 poháre červeného vína, nemali žiadne problémy s obezitou a tiež to, že červené víno podporuje spaľovanie tuku. Žurnál Nutritional Biochemistry vytlačil výskum o tom, čo spôsobuje hrozno v našom tele a tiež o tom aké vlastnosti umožňujú červenému vínu spaľovať tuk. Výskum ukázal že myši mali menšiu tendenciu v skladovaní pečeňového tuku a mali menší obsah cukru v krvi kedy dostali červené víno. Kyseliny v hrozne dokážu spomaľovať rast tukových buniek.

Červené víno ako desiata

Skúste piť červené víno namiesto desiaty. Je známe, že pohár červeného vína má menej kalórií ako zmrzlina, kúsok koláča či hranolky.

Neobsahuje žiadne zlé tuky

Žena zvaná Linda Monk si namiesto desiaty popíjala červené víno a stratila 2.7 kg v priebehu troch týždňov. Pomohlo jej znížiť chuť na cukor a taktiež začala jesť menej nezdravého jedla pred spánkom.

Zdravie prospešné účinky červeného vína

Vďaka jeho vysokému obsahu resveratrolu (antioxidant), má červené víno mnoho prínosov pre zdravie. Je to silný antioxidant, ktorý je známy na prevenciu nádorov. Vďaka jeho schopnosti zabrániť bunkovému poškodeniu, môže zabrániť Alzhaimeru a ochrániť vaše srdce. Tento antioxidant je taktiež spojený s dlhším životom a zlepšeným atletickým výkonom.

Máme sa niečoho báť?

Len kvôli tomu, že je červené víno zdravé a pomáha stratiť váhu, neskúšajte vypiť celú fľašu naraz. Kľúč k úspechu je umiernenosť. Skúste urobiť zmenu a pite víno spolu s desiatou. Pohár vína s hranolkami pridáva extra kalórie. Nemali by ste piť červené víno neskoro v noci. Zapôsobí to na váš spánok a môžete sa prebudiť na nasledujúci deň ospalá. Možno sa to nevzťahuje na vás, ale vy poznáte vaše telo lepšie a teda sa môžete rozhodnúť čo je pre vás lepšie. Pitie pohára červeného vína raz za čas neovplyvní vašu postavu. Naozaj však môže viesť ku krásnemu telu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 29. decembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.