Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vypestujte si aloe vera doma. Posilní vaše zdravie a ozdobí interiér

reklama:
aloe vera
aloe verawww.gettyimages.com

Aloe vera je veľmi neobvyklá izbová rastlina, ktorú si väčšina ľudí spája iba s kozmetikou alebo zdravými nápojmi, ktoré zakúpi v obchode. Pravdou ale je, že si ju môžete jednoducho vypestovať doma a tešiť sa  z jej neuveriteľných vlastností. Môžu vás chrániť pred chorobami, ľudskou závisťou a nabiť vás každý deň obrovskou energiou, vďaka ktorej sa budete doma cítiť vždy oveľa lepšie.

Zdravotné prínosy aloe vera

Aloe vera je symbolom očisty a uzdravenia. Hovorí sa, že svojim majiteľom prináša teplo a svetlo, ktoré sama obsahuje. Vďaka tomu pomáha jedincom s depresiami alebo úzkosťou. Okrem toho sa ale po celé stáročia používala na hojenie rán a zmiernenie silnej bolesti. Sušené listy aloe predtým tiež fungovali ako talizman. Ide o dlhovekú rastlinu, a preto sa predtým verilo, že pokiaľ bezdôvodne zomrela, znamenalo to niečo veľmi zlé v rodine.

Videli ste niekedy aloe kvitnúť?

Aloe v bytoch kvitne len veľmi zriedka, takže s tým nemôžete príliš počítať. Verí sa, že rastlina najlepšie rastie v domovoch s výnimočnou energiou a pozitívnou aurou, aby sa mohla rozvíjať vo všetkých ohľadoch. Zaistí rodine šťastie, duchovný rozvoj a profesionálny úspech. V prípade, že vám aloe vykvitne, môžete sa tešiť na toľko rokov šťastia, koľko má kvetov. Keď ju umiestnite na východnú stranu svojho domova, môže to tiež zlepšiť vašu harmóniu a vzťahy. Okrem toho si zabezpečíte aj finančnú istotu a nulové konflikty. Na južnej strane zase bude priťahovať šťastie v osobnom živote.

Rastlina silnej lásky a harmonických vzťahov

Ľudia veria, že aloe vždy bola symbolom bohyne Venuše, ktorá sa stará o romantické vzťahy a lásku medzi ľuďmi. V dávnych dobách mala mladá dievčina, ktorá chcela získať lásku chlapca, urobiť rad krokov, ktoré jej zaistili úspech. Najskôr mala odstrániť 13 listov zo silnej aloe a požiadať rastlinu o odpustenie. Uložiť ich na 12 dní na tmavé, čisté miesto. Nasledujúci deň listy spáliť a popol rozsypať na prahu domu, v ktorom žil chlapec, o ktorého mala záujem. Je vidieť, že ľudia tejto rastline vždy prisudzovali silné vlastnosti.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. apríla 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.