Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyliečte si kŕčové žily pomocou byliniek

reklama:

Kŕčové žily sú nielen estetickú vadou, ale hlavne môžu spôsobovať ďalšie závažné zdravotné komplikácie vrátane embólie.

Aká je prevencia vzniku kŕčových žíl?

Najlepšie je samozrejme kŕčovým žilám preventívne predchádzať, a to hlavne pohybom a stravou. Kŕčové žily hrozia najviac ľuďom, ktorí musia napr. v zamestnaní dlhodobo stáť alebo sedieť (kuchár, všetky kancelárske profesie a pod.), Ďalej potom ženám v tehotenstve a pri pôrode. Vhodnou prevenciou je tu pohyb – chôdza, beh, cvičenie. Ohľadom stravy je potrebné doplniť najmä vitamín P, ktorý nájdeme v pohánke, arónie (čierna jarabina) a v bielej časti citrusových plodov (tzv. Albedo).

Varicose_veins_4a1407df 758a 4828 a4e4 6dd6c12a2d9f.jpg

Liečba kŕčových žíl

Keď už kŕčové žily vzniknú, opäť treba telu dodávať hlavne vitamín P . Ďalej potom môžeme vnútorne skúsiť odvary z nasledujúcich bylín: ginko, Divozel, gaštan (pagaštan konský), estragón, hluchavka. Výborné sú tiež zmesové čaje

Čaj na kŕčové žily  :

1 diel rebríčka

1 diel slezu

1 diel púpavy

Všetko zalejeme vriacou vodou a necháme 15 minút lúhovať. Precedíme a pijeme až 3x denne.

Čaj na kŕčové žily :

1 diel majoránky

1 diel bazalky

1 diel mäty

Opäť zalejeme vriacou vodou a necháme 10-15 minút lúhovať. Precedíme a pijeme 1-2 denne.

Herbal tea

Obklady na kŕčové žily: zvonka pomáhajú obklady z čerstvých listov bielej kapusty, ktoré pomačkáme valčekom a nanesieme na 3-4 hodiny, nohy zabalíme do uteráka a zostaneme pokiaľ možno v kľudovom režime.

Ďalším neinvazívnym riešením kŕčových žíl je použitie kompresných pančúch .

Ak nič z toho nezaberie, je nutná farmakologická liečba , alebo odstránenie žil sklerotizáciou, laserom či chirurgicky . To však je už vždy zásah do organizmu, ktorý si v niektorých prípadoch vyžiada aj pacientovu hospitalizáciu a vždy dodržiavanie režimu spánku.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. októbra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.