Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Výhody a nevýhody suchého šampónu

reklama:
Dovedryshampoo featured2.jpg

Výhody suchých šampónov

1. Úspora času

Mastné a spadnuté vlasy ešte nikomu na kráse nepridali. no niekedy je málo času na ich umytie. Práve šetrenie času je asi najväčšia výhoda suchého šampónu. Jeho použitie je vhodné najmä v zimných mesiacoch. Vtedy, ak sú vlasy po klasickom umývaní vlhké alebo čiastočne mokré, mráz ich môže poškodiť. Po suchom šampóne neprichádzajú do kontaktu s vodou, preto tu problém s ich narušením nehrozí.

2. Pre poddajnosť účesu

Výhodou suchého šampónu je, že vlasy sú po ňom veľmi poddajné a tým pádom ich upravíte do nejakého účesu. Nemusíte mať strach, ak aj zmoknete a vaše vlasy budú mať rôzny tvar, suchým šampónom ich rýchlo vrátite k peknému účesu.

3. Super pomocník na cestách

Tiež sa vám hodí aj v letných mesiacoch, kedy navštevujete rôzne výlety či chaty, kde môže byť obmedzený prísun vody . To znamená, že jeho použitie je veľmi praktické aj na cestách, kedy svoj zovňajšok potrebujete ľahko a rýchlo zatraktívniť. Šetrí čas a vy sa nemusíte zdržiavať oplachovaním a fénovaním.

Dryshampoosplit2.jpg

Nevýhody suchého šampónu

Suché šampóny majú aj niekoľko nevýhod:

1. Nie sú pre denné použitie

V prvom rade si treba uvedomiť, že suchý šampón je niečo ako záchranná sieť, nie je vhodný pre každodenné použitie . Preto ho nenahradzujte klasickými prípravkami, používajte ho len v ojedinelých prípadoch.

2. Môžu vysušovať pokožku

Kaderníci pred ním varujú, pretože dlhodobým používaním vraj môžete svoju pokožku hlavy vysušiť a priviesť ju k lupinám. Pri aplikácii tak musíte byť dôslední a maximálne opatrní, aby vám neostal viditeľne vo vlasoch.

3. Niekedy majú nepríjemnú vôňu

Povedzme si otvorene, že tento produkt je chémia, takže počítajte s tým, že vôňa vašich vlasov nebude taká presvedčivá ako pri klasickom šampóne.

4. Musíte dávať pozor na poprašok

Pravdou je, že po tomto produkte vám môže zostať vo vlasoch jemný poprašok, ktorý je len veľmi nepatrne viditeľný. Takže na to pozor.

201509 omag shampoo girl 949x534.jpg

Ako vybrať ten pravý?

Unikáty, ktoré suchý šampón má, už poznáte. Rovnako tak viete aj to, k čomu všetkému sa dá použiť a prečo by nemal chýbať aj u vás doma. Alebo napríklad vo vašej kabelke, pretože dnes mnoho výrobcov dodáva na trh aj kompaktné prevedenie, ktoré sa hodí hlavne vo chvíli, keď potrebujete podporiť krásu svojich vlasov mimo domova. Keď by sme sa mali pozrieť na to, aký konkrétne vybrať, je treba povedať, že na trhu nájdete niekoľko možností. Chybu určite neurobíte so známym a osvedčeným výrobcom, rovnako ako neurobíte chybu, keď dáte na nezávislé testy, hodnotenie, alebo odporúčania. Čomu je lepšie sa vyhnúť, to sú lacné suché šampóny neznámych značiek. Dôvodom je prípadná nekvalita obsahu, ktorý nemusí vašim vlasom prospieť tak, ako očakávate, rovnako ako môže dôjsť k tomu, že aj po dokonalom rozčesaní sa nebudete môcť zbaviť pevných zvyškov vo vlasoch. Rovnako tak je dobré spomenúť, že lacnejšie modely môžu používať menej kvalitné hnacie plyny, čo znamená nutnosť vydržať počas aplikácie pomerne nevábny zápach.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. marca 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.