Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Všestranné použitie hrejivých vankúšikov

reklama:

Hrejivé gélové vankúšiky

V obchodoch, ale aj v lekárňach, sa dajú kúpiť hrejivé gélové vankúšiky najrôznejších veľkostí, farieb a tvarov. Tieto vankúšiky môžu hriať jednorazovo aj opakovane pomocou plieškového aktivátora.

29661.jpg

Druhy hrejivých vankúšikov

Vreckový ohrievač

Vydrží hriať väčšinou až 20 hodín. Je vhodný pre turistiku, rybárčenie, zimné športy. Výborne prehreje a zateplí. Jeho priemerná teplota je cca 60 stupňov Celzia. Zaktivuje sa vybratím z obalu, kedy sa spustí oxidačný proces. Skladá sa z aktívneho karbónu, buničiny, vody, soli a železa. Dobu ohrievania môžeme zastaviť tým, že ohrievač vložíme do uzatvárateľného vrecka. Tento ohrievač je úplne ekologický, netoxický, nezapácha, biologicky rozložiteľný a nehorľavý.

Ohrievač rúk

Môže byť na rovnakej báze ako vreckový ohrievač, alebo sa aktivuje pomocou zlomenia indikátora – plieškom vnútri vankúšika, čím sa začne po vankúšiku postupne rozprestierať teplo, ktoré opäť vydrží po určitú dobu hriať. Vankúšik postupne tuhne a chladne, pre opätovné rozpustenie do gélovej formy je nutné ho rozohriať v horúcej vode . Používa sa pre zahriatie rúk, ale aj uľaví od bolesti kĺbov alebo natiahnutých svalov.

Microwave_slippers_massive.jpg

Hrejivý vankúšik na chrbát

Pôsobí proti bolestivým svalom, artritíde, pri nešpecifikovateľných bolestiach chrbta a tiež pri podchladení. Vzhľadom na použitie má väčšiu veľkosť.

Heating pad heat therapy joint.jpg

Bedrový alebo krčný nahrievací vankúšik

Vankúšik s obsahom pšenice alebo rašeliny, nahrieva sa na radiátore alebo v mikrovlnnej rúre, často máva snímateľný a prateľný bavlnený povlak. Pomáha pri bolestiach bedier alebo krčnej chrbtice, navodzuje pokojný spánok.

Step2.jpg

Ohrievač prstov nôh

Po otvorení balenia začne hriať, hreje až 6 hodín, nie je vhodný pre deti do 6 rokov.

Ohrievač chodidiel

Jedná sa o tepelnú vložku s protišmykovým povrchom do topánok, väčšinou na jedno použitie, opäť sa aktivuje vzduchom po vybratí z obalu. Používa sa do uzavretej obuvi.

Existuje ešte veľa ďalších hrejivých vankúšikov – termofľaše, termovrecká, zahrievacie vankúšiky najrôznejších druhov pre rôznorodé umiestnenie. Dôležité je, aby nám bolo aj v mrazoch teplo.

Okrem funkcie na zahriatie možno niektoré typy použiť obrátene na schladenie napríklad narazených niektorých častí tela, pri horúčkovitých ochoreniach, pri bodnutí hmyzom a pod.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. februára 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.