Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete čo sa stane, keď vyradíte cukor?

reklama:

Fb 20.jpg

Cukor sám o sebe nie je zlý. Je obsiahnutý v mnohých potravinách vrátane ovocia a mlieka.

Ak vezmeme tento fakt do úvahy, nemusíme už zaraďovať do nášho jedálnička žiadny cukor naviac. V skutočnosti zaznamenáte veľa pozitívnych dôsledkov, keď cukor z jedálnička vyradíte.

Ak prestanete používať cukor a budete ho prijímať len ako prirodzenú zložku potravín, všimnete si týchto piatich skutočností:

Pradoxne mnohí z nás siahajú po cukrovinkách, vrátane Energetických nápojov či kofeínových nápojov, hneď ako pociťujú únavu, ale práve absencia cukru nám zaručí prirodzene viac energie. Inými slovami cukry v našom tele blokujú schopnosť nášho tela držať zásobu energie na najvyššej úrovni. Navyše v našej krvi prestane kolísať hladina cukru, takže sa popoludňajšia chuť k spánku sa stane minulosťou.

Stabilizuje sa hmotnosť

Cukor vás núti prijímať viac cukru . Najviac cukru je v jedle obsahujúcom veľa tuku, alebo karbohydrátov, ktoré je priemyselne ošetrované a je v ňom veľa nechcených ingrediencií. Výnimku tvorí ovocie, ktoré prevažne obsahuje cukor.

Sugar 024.jpg

Ak sa budete vyhýbať cukru, vaše telo sa nebude musieť vysporiadavať s nadbytočnými kalóriami. Nebudete pociťovať hlad a vaša váha bude klesať. Alebo prinajmenšom nebude toľko kolísať.

Ak by vám mohli vaše vnútornosti oznámiť, čo by si pravidelne želali, žiadali by veľa vlákniny a minimum ťažko stráviteľného a „chemického“ jedla. Ak vynecháte cukor, umožníte vášmu tráviacemu traktu obnoviť jeho možnosť efektívne tráviť konzumovanú potravu. Dokonca zistíte, že budete mať častejšiu potrebu navštevovať toaletu, čo je veľmi pozitívne. Znamená to, že všetko je presne tak, ako to má byť. Vaše telo sa čistí a spoľahlivo prijíma.

4aec6e38 07a1 11e6 99cd 3469e7fd8aa2_1280x720.jpg

Nebudete už chcieť ďalší cukor.

Konzumovaný cukor zvyšuje potrebu cukru, v prípade vyradenia z jedálnička dôjde k zníženiu pocitu potreby jeho ďalšej konzumácie. Ovocie vám začne chutiť dostatočne sladko. Ak potom ochutnáte koláč alebo akúkoľvek sladkosť, budete ohromení tým, ako presladené vám tieto pochutiny budú pripadať.

Vaša pokožka bude vyzerať zdravšie

Jednou z príčin, že máme akné, môže byť práve cukor, ktorý narúša vašu pokožku zvnútra. Mnoho ľudí potvrdzuje, že ich pokožka sa cíti a vyzerá lepšie, akonáhle znížili konzumáciu cukru.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 20. augusta 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.