Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čím ohrozujete svoje pľúca?

reklama:

Pľúca povzbudí čerstvý vzduch, dychové cvičenia, bylinné inhalácie, pohyb, cvičenie aj potenie.

Pľúca
www.gettyimages.com

Dýchaním dostávame do tela kyslík, bez ktorého by sme zomreli. Aby telo dostalo dostatok kyslíka, musia byť naše pľúca zdravé. Pľúcam často škodíme, bez toho aby sme o tom vedeli.

Dôležitá hygiena

Iste, čistota je pol zdravia. Ale ak si myslíte, že vyblýskaná domácnosť je najlepšie pre dýchanie, môžete sa mýliť. Pri upratovaní totiž používame aj prostriedky, ktoré pľúcam nesvedčia, ale môžu zhoršiť astmu alebo prispieť k jej vzniku. Ide o čističe obsahujúce chlór, aj parfémy z čistiacich prostriedkov.

Od laku na vlasy po sprej na nohy

Aerosóly sú v kozmetike veľmi obľúbené. Lak na vlasy, dezodorant, lesk na telo, sprej proti poteniu, parfum a iné. Počas dňa ženy okolo seba vytvoria oblak chemického aerosólu a časť z toho sa dostane do dýchacích ciest. Niektoré látky, ktoré tak vdýchnete, môžu byť aj rakovinotvorné. Preto používajte spreje len v dobre vetranom prostredí.

Vône

Vonné sviečky, vonné vosky, vonné tyčinky. Sme doslova posadnutí tým, aby to okolo nás voňalo. Ako už bolo povedané, o zdravotné ťažkosti sa môžu postarať už vône samotné. Tam, kde k ich uvoľňovaniu navyše slúži teplo, ale ohrozuje zdravie oveľa viac škodlivín.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. júna 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.