Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ako spoznať rakovinu? Podľa tohto prvotného príznaku!

reklama:
Rzteetege.jpg

Vedeli ste, že prvé príznaky vážnych chorôb a predovšetkým rakoviny, sa môžu objaviť aj na dlaniach? Určite by ste sa akýmikoľvek zmenami v tejto časti tela mali zaoberať a neprehliadať ich!

Britskí vedci varujú, že zmeny, ktoré môžeme na dlaniach pozorovať, môžu byť spôsobené aj rakovinou. Je dôležité vedieť, ako vážne tieto prejavy môžu byť a ako túto zákernú chorobu odhaliť včas.

Pochopiteľne sa pri rôznych typoch rakoviny stretávame aj s rôznymi symptómami a následne i priebehom liečby. Ale aj napriek tomu majú všetky typy rakoviny niečo spoločné. Prvotné príznaky rakoviny sa totiž najskôr prejavujú na dlaniach, kde sa vytvorí hrubá, popraskaná a opuchnutá koža.

Nemusíme si týchto prasklín a ďalších zmien na prvý pohľad ani všimnúť, a ak áno, väčšinou je ignorujeme. Popraskanú kožu natierame krémom na ruky a myslíme si, že je po probléme.

To je však to najhoršie, čo môžeme urobiť! Žiadne zmeny na našom tele by sme nemali zanedbávať, pretože rozpoznanie symptómov v pravý čas je základom v boji a následnom porazení tejto choroby.

Akonáhle si teda všimnete popraskaných a opuchnutých dlaňou, nepodceňujte to a navštívte okamžite svojho lekára!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 3. decembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.