Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vídate vrany? Keď zistíte čo symbolizujú, dnes ani nezaspíte.

reklama:
vranawww.gettyimages.com

Vrany už dlho symbolizujú smrť, pretože sú zdochlinožravce, sú to vtáky, ktoré sa živia mŕtvymi zvieratami.

O zdochlinožravých vtákoch existuje mnoho mýtov. Krkavce a supy vraj symbolizujú vojnu, smrť a nešťastie a vraj sú dokonca zobrazované ako pravidelní návštevníci čarodejníc. Samozrejme, toto všetko sú špekulácie .

Symbolika

1. Smrť

Vrana je známa ako neblahé znamenie smrti, pretože je poslom, ktorý sprevádza duše z ríše živých do posmrtného života.

Vrana má silné znalosti o zmenách života a smrti a zmenách cyklov života. Keď sa teda objaví vrana, môže to byť varovanie, alebo duchovné požehnanie.

Hovorí sa, že keď je nablízku smrť, tak niekoľko dní predtým, než k nej dôjde, bude k oknu alebo do blízkosti domu opakovane prichádzať vrana. Po tom, ako niekto zomrie, navštívi vrana dom rovnakým spôsobom.

Je to symbol osobitného odkazu od toho, kto práve odišiel. Je dôležité venovať pozornosť špeciálne tomu, kedy a kde sa vrana objavuje, pretože ide o znamenie odosielaní odkazu.

Celkovo ide o krásny a hlboký symbol, potvrdzujúci znovuzrodenie Vášho blízkeho, zbavenie sa starého a precitnutie do nového.

Toto sú ale dávne interpretácie, dnes môžeme na vranu pozerať skôr ako na odchod starého a zrod niečoho nového.

2. Zmena

Vrana je znamením zmeny. Keďže zosobňuje dávne zákony mágie a múdrosť, keď na nás zavolá vrana, máme okamžitý záblesk nášho autentického ja; vrana vidí naše duchovné ja.

Vrany sú známe tým, že si stavajú hniezda veľmi vysoko, čo im dáva šancu sledovať všetko, čo sa okolo nich deje. Naladením sa na zvuk jej volania Vám môže vrana pripomenúť, kto ste a čoho ste schopní.

Vrany sa vedia  prispôsobiť každému prostrediu a žerú takmer všetko. Dokážu prežiť v takmer každej situácii, takže, keď sa Vám nejaká zjaví, pripomína Vám, že sa viete prispôsobiť a že teraz je čas na uskutočnenie veľkej zmeny, ktorá prebudí Vašu autentickú dušu.

3. Mágia a jasnovidectvo

Vrany prinášajú nielen posolstvo zmeny, ale pripomínajú nám aj stvorenie a mágiu všetkého okolo nás. Nápadná čierna farba vrany predstavuje farbu stvorenia. Je maternicou, z ktorej sa rodí to nové. Čierna je farba noci, dávajúca život svetlu nového dňa. Je zosobnením nesmiernej moci každého z nás chopiť sa svojho osudu.

Hovorí sa tiež, že vrana sa Vám môže zjavovať aj preto, aby ste začali používať svoj „druhý zrak“, dar jasnozrivosti. Ten umožňuje vidieť viac, než sme schopní vidieť my ľudia a je to dar, ktorý nám umožňuje vidieť do duchovnej ríše.

Niektorí ľudia  si zo svojich stretnutí s vranou odnášajú  to, že sa ku ním  blíži veľká zmena a že teraz je čas žiť v moci ich skutočnej identity. Myslím, že to isté sa dá povedať pre nás všetkých. Niekedy potrebujeme len malú pripomienku, aby sme sa zastavili a položili si otázku: „Žijem autenticky? Žijem ako svoje skutočné ja?

Toto je posvätný zákon, silový symbol a duchovný význam vrany.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. februára 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.