Veľmi riedke vlasy sú problém, s ktorým sa stretáva mnoho žien v priebehu celého svojho života. U niektorých ide iba o prechodnú obtiaž, u iných o celoživotný problém. Príčin môže byť mnoho a je vhodné vždy posudzovať každého človeka individuálne.
(Ne)vhodná životospráva vie svoje
Veľmi riedke vlasy môžu byť spôsobené vašim životným štýlom. Na kvalite aj hustote vlasov sa spravidla odráža vnútorný stav nášho tela. Ak sme v strese, trpíme nedostatkom spánku, jeme nekvalitne či nedostatočne, potom nám telo pošle varovanie vo forme padajúcich vlasov, zašednutej pleti, kruhov pod očami a lámajúcich sa nechtov.
Tieto signály je vhodné nijako nepodceňovať a začať situáciu včas riešiť. Ak si na to netrúfate sami, poraďte sa so svojím lekárom. Môžete začať suplementovať niektoré doplnky stravy obsahujúce látky ako je biotín alebo selén. Nápravu ale vyžaduje celá životospráva komplexne.
Hormóny, hormóny a zase hormóny
Hormonálne zmeny súvisiace s tehotenstvom alebo naopak menopauzou obvykle so sebou prináša aj zmeny vlasov. Často je to práve zvýšené padanie, ktoré ženám prirába vrásky. Podporte preto ich kvalitu tým, že budete dbať o celé svoje zdravie, vyvarujete sa zbytočnému stresu a budete dopĺňať potrebné živiny.
Na vine je genetika!
Genetické predispozície určujú mnoho aspektov nášho vzhľadu a do značnej miery je výsledkom genetického vplyvu aj hustota našich vlasov. A genetické predispozície nie je možné zmeniť. Bohužiaľ je nutné si uvedomiť, že pokiaľ je práve vo vašom prípade na vine genetika, môžete sa snažiť a podporovať rast nových vlasov, zlepšenie však uvidíte iba minimálne.
V takom prípade sa môžete so svojou situáciou buď zmieriť, alebo sa obrátiť na špecializovaný kadernícky salón a vlasy si nechať zahustiť. Postup je rovnaký ako pri predlžovaní vlasov len s tým rozdielom, že nalepené vlasy nemajú väčšiu dĺžku ako vaše vlastné.
Zdroj: extrafit.cz