Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci zistili, že zábudliví ľudia sú vysoko inteligentní

reklama:
zábudlivá žena
zábudlivá ženawww.gettyimages.com

V tomto ohľade rozdeľujeme populáciu na dve také pomyselné skupiny. Ľudia čo si pamätajú úplne všetko, skoro akoby mali eidetickú pamäť a naopak čo neudržia myšlienku, pomaly ani hodinu. Každému sa stane, že ak toho má veľa a všetko naňho „padá“, tak veľa vecí dosť často zabúda, pretože sa mozog nedokáže sústrediť na všetko. Je to úplne bežná vec. Ale ľudia, ktorí zabúdajú všetko na dennej báze, už je to pre nich štandardom a hlavu si z toho rozhodne nerobia! Každý človek to má inak nastavené.

Ale snáď všetci neznášame, keď máme niečo na jazyku a za Boha si na to nemôžeme spomenúť. Veľmi často sa nám všetkým stáva, že ideme nakúpiť a paradoxne zabudne nakúpiť tie najdôležitejšie ingrediencie, pre ktoré sme tam hlavne šli. Pokiaľ zabúdame často, už to môže hraničiť s Alzheimerovou chorobou. Ale to už predbiehame. Vedci z Toronta zistili, že táto zábudlivosť nie je vôbec zlá a robí nás naopak inteligentnejšími. Podľa nich totiž vysoká inteligencia nemá nič spoločné s vysokou inteligenciou, ako napísali do časopisu.

Mozog bude efektívnejší ak zahodíte maličkosti bokom, a budete sa na svet pozerať z väčšej perspektívy. Nie je dôležité čo máme kúpiť, dôležité je ako sa cítite a všetko je to iba v mozgu. Mozog je totiž len sval a ten, pokiaľ ho neprecvičujeme, tak zakrpatie. Do 25 rokov sa učí novým veciam sám a je v skvelej forme, po tomto veku, už sa jeho schopnosti a pamäť vytrácajú, preto je veľmi dôležitá komunikácia, čítanie kníh, lúštenie krížoviek a tak ďalej. Nezanedbajte sami seba a venujte sa svojmu mozgu, ktorý to do budúcna bude veľmi potrebovať.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.