Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Veci ktoré treba hneď vyhadzovať aby sa z vás nestal „zberateľ“ odpadkov…

reklama:

Ponúkame vám prehľad vecí ktorých sa treba zbaviť ihneď aby váš byt nepohltil neporiadok..

Nič neodkladajte čo je pre vás zbytočné..

Garage clutter.jpg

Krabice

Určite nieje potrebné odkladať všetky krabice ku ktorým sa dostanete.Napríklad krabice od topánok, či z čohokoľvek treba okamžite zlikvidovať.

Dávať ich na kopu , veď sa zídu napríklad niekedy na zabalenie darčeka , alebo ako odkladací priestor..Je to hlúposť ak máte čo do krabice dať urobte tak hneď , a ak nie krabicu zlikvidujte.

Popular shoe box for girls latest design.jpg

Vešiaky

V niektorých marketoch alebo v butikoch vám pribalia k vášmu nákupu aj vešiak..Bývajú to však krehké niekedy kovové alebo lacné umelohmotné vešiaky ktoré vám určite budú len zavadzať alebo sa prinajlepšom rýchlo zlomia alebo ohnú..Vešiak pri kúpe pokiaľ je to možné odmietnite , alebo ho vyhoďte..

Make up ktorý nepoužívate

Váš obľúbený make up ktorý ste ešte síce neminuli ale už je po dátume spotreby alebo už vám nesedí odtieň vhoďte ho! Budete ho totiž len prekladať a aj tak ho nepoužijete..

Staré pilníky na nechty

Dámy ruku na srdce koľko ich máte odložených?Načo? nechajte si len ten ktorý momentálne používate..

Časopisy

Dajte si pozor na to, aby ste boli aktuálni a aby váš čitateľský obsah nebol napríklad z 90… rokov.))

Časopisy môžete odovzdať do zberu, alebo ich hodiť do kontajnera s papierom.

Jrls.jpg

Staré farby

Nieje to len zbytočné, ale aj  nebezpečné.Vždy farbu po použití dobre uzavrite a nenechávajte si trošku, to radšej zlikvidujte pretože farba keď je jej veľmi málo sa i tak odparí alebo zaschne.

Staré oblečenie

Odhoďte deravé či tie ktoré majú škvrny ktoré ste sa už pokúšali odstrániť a nešlo to.Vyskúšajte svoje zručnosti a čo sa dá opravte a čo nie treba vyhodiť.Oblečenie ktoré už nenosíte podarujte ,niekomu sa môže zísť..

Ponožky

Ak nemá ponožka pár a vy ste už všetko prehľadali , alebo je na ponožke dierka bezmilosti vyhodiť..Nieje to položka ktorá by vás zabila a chodiť v zašívaných ponožkách povedzme si otvorene dnes už je hanba..

Old socks 11.jpg

Staré dokumenty

všetko čo je staršie ako sedem rokov, čo sa týka účtov,šekov alebo podobných vecí treba vyhodiť.Nepotrebné dokumenty radšej skartujte.

Ostatné recyklujte..

Poháre a šálky navyše

Pravidlom je, koľko pohárov sa vo vašej rodine používa pri bežnom zaťažení umývačky, toľko si nechajte, plus pár pre hostí.Všetky ostatné treba zlikvidovať.Len sa zbierajú a sú v podstate len na príťaž pretože zaberajú miesto.

Nezabudnite vyhadzovať plastové poháriky ktoré ste dostali kade tade v fastfoode alebo v nich niečo bolo zabalené.

Staré technológie

Zbavte sa diskiet, VHS kaziet ak už nemáte videorekordér.Technológia postupuje a my sa určite nevrátime späť.Dajte si rodinné zábery prekopírovať na CD alebo na modernejší nosič..

Hbt10 p002large.jpg

Opustené hračky

Viete tie, ktoré máte postavené v rohu a zberajú prach.Dieťa už vyrástlo, a nebude sa hrať s bábikou alebo s plyšákom spred 5 rokov.

Darujte ich detským domovom ,alebo na dobročinnosť..Niekto sa im určite poteší.

Neprečítané knihy alebo tie ktoré ste už čítali

Nezáleží na tom , že si poviete, že sa raz dostanete k tomu veľkému romantickému románu.Keď ste sa ho nedotkli počas niekoľkých rokov, potom ho radšej darujte.Niekto by si ho možno rád prečítal..Sú antikvariáty kde vám ich radi zoberú..takisto aj knihy ktoré ste prečítali.Vzácne kúsky môžete ponechať vo vašej rodinnej knižnici, ale ostatné …preč s nimi.

Staré uteráky

Pokiaľ ste si kúpili nové pretože tie staré už vyšediveli a nesajú už tak ako kedysi vyhoďte ich..Nedržte si v skrini, pretože aj tak budete používať tie nové mäkučké a staré vám len zbytočne budú zaberať miesto.

Staré lieky

Aj lekárničku treba občas skontrólovať.  Netreba skladovať staré lieky ktoré sú už po dátume spotreby. Môžu byť veľmi nebezpečné treba sa ich zbaviť tak, že ich odovzdáte v najbližšej lekárni..

Picture taken on January 15, 2012 in Lil

Pohľadnice

Aj keď to môže byť sentimentálne ich držať, ale čo už v dnešnej dobe so starými narodeninovými pohľadnicami, nebojte sa toho nikoho tým neurazíte, a spomínať na to keď ste mali 30 v 50 tke vás skôr zamrzí ako poteší.))

Staré topánky

Tieto sa zídu do záhrady, tieto po dvore, tieto zas ….Stop..nechajte si len jeden pár starých topánok a ostatné vyhodiť..Mohlo by sa stať , že tých starých budete mať viac ako tých ktoré naozaj nosíte.

3660020 old running shoes.jpg

Staré koreniny

Keď korenie vyprší, stratí svoju chuť aj vôňu.Prebehnite si vaše zásoby a všetko čo sa vám už nezdá vyhoďte a nahraďte..

Hry alebo skladačky s chýbajúcimi kusmi

Môžete si nechať nejaký čas, ak by sa kúsok našiel,ale ak ho nenájdete napríklad do pol roka treba hru zlikvidovať..načo vám je kartová hra bez jednej karty, alebo puzzle kde chýba diel…

Suché laky na nechty

Dievčence určite aj teraz medzi tými dobrými nájdete aspoň jeden už nepoužiteľný..Treba to len pretriediť a vyhodiť.

Fixyournailpolish 1024x731.jpg

Video hry

Máte doma deti ktoré už vyrástli z detských videohier?Treba tie ktoré už nehrajú predať alebo darovať.Niekto kto má malé deti by sa im potešil, alebo ich darujte školám či detským domovom.

Stará bižutéria

Prejdite si svoje  bižušperky a vytrieďte to, čo ste dávno nemali  na sebe.Darujte ich susedovej dcére alebo využite vo svojej tvorivej dielni.

Potraviny po dátume spotreby

Toto by ste mali robiť pravidelne.Skontrolujte všetko čo máte v špajzi , v chladničke alebo v mrazničke.Zbavte sa čohokoľvek čo je po záruke.

Nepoužívaný parfém alebo krém

Ak vám už jeho vôňa nesedí, alebo sa vám niečo nezdá zbavte sa ho..

Rg548.jpg

Nepoužité a staré plastové nádoby

Ak máte doma veľa plastových nádob pretrieďte ich..Niektoré už môžu páchnuť častým používaním či umývaním v umývačke riadu..

Staré výplatné pásky

Poväčšine už teraz chodia výplatné pásky elektronicky..tie staré staršie ako 3 roky vyhoďte ..

Posteľná bielizeň

Držte si len na dve prezlečenia na dve lôžka.To je všetko čo potrebujete..A k kúpite nové staré zlikvidujte.

Staré vlasové gumičky

Ak sú príliš roztiahnuté, odhoďte ich, nikdy ich už používať nebudete.

Staré noviny

Odkladať staré noviny? Treba ich po prečítaní vyhodiť veď zajtra už bude vo svete zas niečo nové.

Efimerides2_528.jpg

Extra vankúše

Mať veľa vankúšov na gauči či pohovke zbytočnosť.Keď k vám príde návšteva nemá si ani kde sadnúť, pretože u vás sedia vankúše..Nechajte si 3 kusy ostatné odložte alebo zlikvidujte.

Malé či veľké oblečenie

Oblečenie ktoré je väčšie či menšie o 2 veľkosti vyhoďte alebo podarujte.držať sa toho že do toho ešte schudnem alebo priberiem je zbytočné.

Ak sa tak stane, kúpite si nové a modernejšie oblečenie.

Veci čo ste kedysi chceli vrátiť

Všetci máme doma veci ktoré sme chceli vrátiť lebo sa nám nehodia,len sme sa k tomu  nedostali..Ak ich naozaj nebudete a nechcete používať tak ich darujte alebo predajte..Dá sa to v bazári alebo na internete.

Perá a ceruzky

Vyberte si len tie ktoré fungujú a svoje obľúbené, potom sa zbavte zvyšku.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

11733547 10205904570365195 1047848894 o
Autor Dátum 30. augusta 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.