Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vďaka tejto metóde zaspíte behom chvíle.

reklama:
Problémy zaspať
Problémy zaspaťwww.gettyimages.com

Nespavosť postihuje čoraz viac ľudí. Pôvodom tohto problému býva životný štýl plný stresu, nesprávna strava, nedostatok pohybu či sedavé zamestnanie. S nespavosťou je spojený rad zdravotných problémov, preto je potrebné ju riešiť. Existuje mnoho liekov či doplnkov stravy, ktoré vám pomôžu lepšie relaxovať a spať. Konkrétne u liekov ale platí, že ich dlhodobejšia konzumácia môže spôsobiť závislosť. Najlepšou alternatívou sú preto prírodné produkty.

Americký výskumník Andrew Weil prišiel s prelomovým poznatkom – domnieva sa, že proti nespavosti možno použiť správne dýchanie. Tento prelomový objav, ktorý pomenoval 4-7-8, zabezpečuje, že za menej ako 5 minút  budete pociťovať ospalosť. Tajomstvo spočíva v regulácii hladiny kyslíka v krvi dýchaním. Stresujúci životný štýl, ktorému dnešná spoločnosť čelí, podporuje rýchle dýchanie.

Stres, úzkosť a nervozita zvyšujú hladinu adrenalínu v našom tele a narúšajú spánok. Táto metóda stimuluje relaxáciu tela a pomôže navrátiť spánok, zároveň sa jedná o prírodné sedatívum, ktoré normalizuje srdcovú frekvenciu.

Weil, ktorý je profesorom lekárskej vedy na Harvarde, uviedol, že táto metóda, ktorá sa používa na liečbu nespavosti a stresu, pochádza z Indie, kde sa praktizuje už po stáročia. Metóda 4-7-8 nemá žiadne kontraindikácie a môže ju praktizovať ktokoľvek.

Ako táto metóda funguje?

Metóda je veľmi jednoduchá: vzduch je vdychovaný nosom po dobu 4 sekúnd, držaný v pľúcach po dobu 7 sekúnd a vydychuje ústami po dobu 8 sekúnd.

Vyskúšajte ju tiež:

  • Pohodlne si ľahnite na posteľ na chrbát
  • Zhlboka sa nadýchnite a počítajte do 4
  • Držte vzduch v pľúcach počas 7 sekúnd
  • Vydychujte ústami po dobu 8 sekúnd

Túto techniku ​​skúšajte toľkokrát, koľkokrát si myslíte, že potrebujete, aby ste zaspali.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 30. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.