Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Varovanie! Tu sú hlavné príznaky toho, že sa vo vašom telu môže prebúdzať rakovina

reklama:
www.gettyimages.com

Už ste niekedy počuli o rakovine kože? Predpokladáme, že áno. Tento druh rakoviny totiž patrí medzi najproblematickejšie a každým rokom zabíja tisíce ľudí. Riziko hrozí predovšetkým jedincom, ktorí svoje telo, resp. kožu, vystavujú nadmerne škodlivým vplyvom a málo o nej starajú. Ohrození sú však aj jedinci, ktoré na svojom tele majú veľké množstvo materských alebo iných znamienok. Dermatológovia to veľmi neradi vidia a väčšinou sa ľudí snaží presvedčiť, aby si ich, čo najviac nechali odstrániť. Dnes sme si pre vás pripravili zoznam niekoľkých základných príznakov, ktoré môžu napovedať, že je s vašim telom niečo zle. Pozorne teda čítajte a nič nepodceňujte.

Choroba ako symbol

Keď je s naším telom niečo zle alebo sa s ním niečo deje, väčšinou nám dá telo nejakou cestou vedieť. Začne nám signalizovať, že tu to alebo toto je zle, a potom už je len na nás, či na to zareagujeme alebo to necháme byť. Druhá možnosť je veľmi nezodpovedná, pretože to môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám, ktoré môžu mnohokrát končiť smrťou. Je teda lepšie byť ku svojom telu pozorní a sledovať signály, ktoré nám dáva. Telo vie totiž najlepšie, čo je pre neho dobré a čo potrebuje. Verte mu.

Rakovina pľúc a krviniek

Jedným z hlavným nepriamych príznakov, že je s vaším telom niečo zle, je sipot alebo dýchavičnosť. Môže to znamenať problémy s pľúcami, ktoré môžu viesť až k rakovine pľúc. Ďalším príznakom môžu byť časté horúčky alebo infekcie. Je to hlavné znaky blížiacej sa rakoviny krviniek. Začína v kostnej dreni, kde začína produkovať abnormálne množstvo bielych krviniek, ktoré začnú narúšať schopnosť bojovať proti infekciám v budúcnosti.

Rakovina hrdla a vaječníkov

Ďalej to môžu byť ťažkosti s prehĺtaním, ktoré indikujú rakovinu hrdla alebo rakovinu pľúc. Slabosť a únava môžu znamenať mnoho ochorení, preto je dobré vždy spozornieť. Plnosť a neschopnosť prijímať potravu môže znamenať rakovinu vaječníkov. Anorexia môže byť jedným z prvých príznakov rakoviny pankreasu.

Leukémia a hrubé črevo

Ak sa u vás objavia krvácanie alebo krv v stolici je to veľmi častým príznakom rakoviny hrubého čreva. Vyhľadajte okamžite lekára. Uzliny na krku, v podpazuší alebo slabinách znamenajú zmeny lymfatickom systéme a častú môžu znamenať rakovinu. Nadmerná tvorba modrín alebo nezastavujúc sa krvácanie, môžu signalizovať leukémiu.

Rakovina prsníka

Nadmerné nadúvanie môže byť spojené s rakovinou vaječníkov (u žien). Nevysvetliteľný úbytok hmotnosti môže znamenať rakovinu pečene. Pacient začne strácať chuť do jedla a telo nemôže odstrániť škodlivé látky. Červené, bolestivé alebo opuchnuté prsníky sú najčastejším príznakom rakoviny prsníka. Okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Ďalšími príznakmi, ktoré môžu znamenať závažné ochorenia, pri ktorých by ste mali spozornieť alebo vyhľadať priamo lekára môžu byť: opuch tváre, kožné vredy, zmena rastu nechtov, neobvykle ťažké alebo bolestivá menštruácia, krvácanie medzi obdobiami, chronický kašeľ alebo bolesť na hrudníku, bolesť v panvici, v chrbte alebo zažívacie ťažkosti.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 8. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.