Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Väčšina ľudí má hmyz vo vianočnom stromčeku a ani o tom nevedia. Pritom sa môžu rozliezť po celej domácnosti, takto to poznáte

reklama:
vianočný stromček
vianočný stromčekwww.gettyimages.com

Blížia sa Vianoce a s tým samozrejme aj vianočný stromček. Niektoré rodiny uprednostňujú stromček umelý a niektoré stromček živý. Pokiaľ aj vy a vaša rodina patríte k tým, ktorí majú v izbe radšej živý stromček, mali by ste si dať pozor na nasledujúce varovania. Je totiž dosť pravdepodobné, že práve vo vašom živom stromčeku sa ukrývajú nebezpečné červy.

Nevítaní hostia

Vianočné sviatky sú pre mnohých ľudí tým najkrajším a najobľúbenejším obdobím v roku. Na Vianoce trávime čas s rodinou, priateľmi, jeme tradičné jedlá a tiež upratujeme a skrášľujeme naše obydlia. Zo všetkého máme veľkú radosť až do chvíle, keď náš domov napadnú nevítaní hostia. Veľakrát o nich však nemáme ani páru. Nemáme na mysli ľudí, resp. nepozvaných členov rodiny alebo priateľov, ale skôr červy.

Hľadajú si teplé miesto

Mnoho ľudí netuší, že práve aktuálne vonkajšie teploty drobnému hmyzu vôbec neprajú. Z toho dôvodu si tento drobný hmyz začína hľadať nejaké teplé miesto, aby prežil. Možno ste si už všimli, že keď sa vonku ochladí, začne sa vašom dome alebo byte, objavovať oveľa viac drobného hmyzu. Keď sú vonku nízke teploty, prezimuje hmyz v korunách stromov, takže ak máte živý stromček, je dosť pravdepodobné, že práve tam sa bude hmyz ukrývať. Pokiaľ máte stromček umelý, problém sa vás týkať nebude. V opačnom prípade vám ukážeme, na čo si dať pozor.

Živý strom prináša riziká

Kúpa vianočného stromčeka patrí medzi obľúbenú tradíciu väčšiny rodín a umelohmotný stromček sa rozhodne nevyrovná príjemnej vôni ihličia. No živý stromček so sebou nesie určité riziká. Z toho dôvodu je potrebné dať si pozor na nevítaných obyvateľov stromčeka. Pokiaľ nechcete mať byt plný hmyzu, mali by ste venovať zvýšenú pozornosť. Najbežnejšími obyvateľmi sú vošky, potom chrobáky, červy, vši a roztoče. Prítomnosť hmyzu poznáte podľa dier v kôre, vajíčkam alebo ohrýzaným vetvičkám.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.