Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V kanceláriách vo Fínsku zaviedli spánok počas dňa. A čas venovaný spánku sa im oplatí. Nie, to nie je vtip

reklama:
spánok
spánokwww.gettyimages.com

Musím rýchlo do Fínska!

V Helsinkách je novým trendom spať v práci za peniaze zamestnávateľa spoločnosti.

Ukazuje sa, že fínske odborové zväzy dospeli k záveru, že denný spánok uprostred pracovného procesu má blahodarný vplyv nielen na produktivitu zamestnancov, ale tiež (čo je úplne logické) na finančný blahobyt spoločnosti, kde si zamestnanci môžu užívať hodinový spánok.

V niektorých firmách dokonca najímajú špecialistu, ktorý zaisťuje vo firme chvíľku ticha. Pomáha relaxovať a učiť meditáciu.

„Je ťažké sa uvoľniť, ale pod vedením trénera je to oveľa jednoduchšie aj uprostred dňa. Inštruktor má v tomto prípade cenu zlata, pretože pomáha robiť túto duševnú pauzu, ísť na mini-dovolenku na pol hodiny,“ uvádza žena, ktorá tieto „chvíľky“ organizuje.

Helsinské odborové zväzy dospeli k záveru o výhodách denného spánku (líšia sa od 30 do 60 minút v závislosti od spoločnosti a pokynov vedenia) po prieskumoch verejnej mienky medzi zamestnancami rôznych spoločností.

Ľudia hovorili o únave na pracovisku, fyzickom nepohodlí (bolesť v chrbte a kĺboch pri sedení) a túžbe opustiť pracovisko pred koncom pracovnej doby.

Mnoho federálnych médií vo Fínsku už zverejnilo na svojich stránkach informácie o novom trende v hlavnom meste. Novinári nevylučujú, že sa v blízkej budúcnosti zvyk spať v práci (pripomíname, že táto doba je platená, ako keby osoba pracovala) „rozšíri“ aj do iných miest.

Je však už jasné, že sen, ktorý mnoho ľudí spájalo s lenivosťou, je teraz priamo zodpovedný za produktivitu zamestnancov spoločnosti, ako aj za prínos, úspech a konkurencieschopnosť týchto firiem.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.