Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už žiadni vegáni a vegetariáni! Prichádza éra reducetariánov! Patríte medzi nich?

reklama:
vegánsky hamburger
vegánsky hamburgerwww.gettyimages.com

Vegánstvo a vegetariánstvo je veľmi diskutovaná téma. Čím ďalej viac ľudí sa radí do skupín tých, ktorí sa rozhodli skoncovať s konzumáciou mäsa. Veľa ľudí ale nemá dostatočnú vôľu na to, aby bez mäsa vydržala. A tak sa po nejakej dobe stane, že si človek aj tak to mäso dopraje. A práve preto bola vymyslená akási nová skupina, do ktorej sa radia ľudia, ktorí si hovoria reducetariáni. Sú to ľudia, ktorí mäso obmedzujú, ale nechcú sa ho vzdať úplne. Ak ste teda aj vy skúšali byť vegetariánmi a nevyšlo to, pretože si sem tam nejaké to mäso doprajete, máme pre vás dobrú správu. Zaraďujete sa do skupiny reducetariánov.

Ako tento termín vznikol?

Prvýkrát ho použil Brian Kateman, ktorý vyznáva recykláciu a chráni životné prostredie. Netrvalo dlho, aby si Brian uvedomil, že zníženie konzumácie mäsa pomôže pri ochrane životného prostredia. A tak sa rozhodol, že sa stane vegán. Lenže bohužiaľ to pre neho nebolo také ľahké, ako si spočiatku myslel. Sem tam si nejaké to mäso doprial a vďaka tomu sa stretol s obrovskou kritikou zo strany svojho okolia a často bol označovaný za pokrytca. A tak vymyslel pojem „reducetarián“ a začal sa tak označovať. Začal redukovať svoju konzumáciu živočíšnych produktov. Neskôr sa k nemu začalo pridávať čoraz viac ľudí. Vytvoril tak spoločne s ďalšími ľuďmi skupinu, ktorá podporuje ľudí, ktorí začínajú s vegánstvom. „Podporujeme každého, kto sa rozhodne zredukovať konzumáciu živočíšnych produktov.“

Kniha

Brian sa dokonca rozhodol, že vydá knihu s názvom „The Reducetarian Solution“. Kniha obsahuje rady od viac ako 70 odborníkov, ktorí sa zameriavajú na správny výber potravín pre ľudskú myseľ, telo a planétu. Musíme podotknúť, že Brianova myšlienka je momentálne veľmi často vyzdvihovaná. Z Briana sa tak stal spisovateľ a motivačný rečník. Má veľa verejných rozhovorov a dokonca aj vlastné laboratórium, v ktorom prebiehajú štúdie o tom, ako znížiť čo najviac spotrebu mäsa.

A ako ste na tom vy? Zostanete pri mäse, zredukujete jeho potrebu, alebo ho úplne vysadíte z jedálnička?

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 9. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.