Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Domácnosť
  • Už viem prečo svokra dáva fľaše vína do kvetináča každej izbovej rastliny. Táto metóda je skvelá a všetci po nej šalejú!

Už viem prečo svokra dáva fľaše vína do kvetináča každej izbovej rastliny. Táto metóda je skvelá a všetci po nej šalejú!

reklama:
000 3.png

Aj napriek tomu, že má veľa ľudí rada krásne izbové rastliny, dosť často zabúda na dôkladnú starostlivosť o ne. Je to škoda, pretože izbové rastlinky bez našej pomoci mnohokrát veľmi dlho nevydržia a uhynú. Sú však ľudia, ktorí sa o rastlinky usilovne starajú, a aj napriek tomu sa rastlinám nedarí udržať sa zdravé a krásne. Poradíme Vám jednoduchý trik, vďaka ktorému budú Vaše rastlinky opäť žiariť zdravím.

Ušetrite za drahé prípravky

Ak nechcete, aby Vaša obľúbená rastlinka uschla, je potrebné sa o ňu dobre starať. Mnohé prípravky síce pomáhajú, ale väčšinou sú veľmi drahé. Je preto lepšie vyskúšať nasledujúcu metódu, vďaka ktorej dosiahnete krásne a zdravé kvety. Tento malý a jednoduchý trik je veľmi užitočným pomocníkom proti známemu preliatiu rastlinky vodou.

Dajte si sedmičku vína

Nemusíte nič pracne zháňať, ani nič zložité vyrábať.
Stačí, keď si sadnete večer k televízii a s partnerom či partnerkou si otvoríte sedmičku vína, ktorú samozrejme vypijete. Na druhý deň vezmete prázdnu fľašu a namiesto toho, aby ste ju vyhodili do odpadkového koša, ju využijete oveľa praktickejšie.

Zašpuntovať a zasunúť

Tu je postup, ktorý Vám povie, čo by ste mali s fľašou od vína urobiť. Fľašu obráťte a poriadne ju vypláchnite, aby v nej nezostala ani kvapka alkoholu a pachy po ňom. Odstráňte z fľaše štítok a vytiahnite korok, ten však nevyhadzujte, ale prepichnite ho. Fľašu naplňte vodou a korkom ju zaštupľujte. Uistite sa, že pri obrátení fľaše vyteká cez korok voda von.

Zasuňte fľašu hrdlom do substrátu v kvetináči u konkrétnej rastlinky. Rastlinka si tak bude sama brať toľko vody, koľko potrebuje. Akonáhle voda vo fľaši dôjde, ľahko to spoznáte. V tom prípade postup opakujte. Ak chcete, môžete si fľašu ozdobiť. Iste to bude vyzerať veľmi pekne a Vaše rastlinky sa budú opäť pýšiť krásnymi listami a kvetmi.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 15. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.