Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už ste počuli o účinkoch koloidného striebra?

reklama:

Koloidné striebro je efektívnym pomocníkom v domácej lekárni.

Tento prípravok s liečivými účinkami je možné použiť aj na domáce zvieratá.

Čo je koloidné striebro?

Koloidné striebro je názov, ktorým je označovaná suspenzia jemných častíc striebra v kvapaline. Pretože sú čiastočky striebra veľmi drobné, nie je možné ich zo suspenzie normálne filtráciou odstrániť. Veľkosť častíc striebra v koloidnom striebre je rozdielna. Niektoré častice sú natoľko malé, že sú nazývané „nanočasticami“, tj. Sú menšie ako 100 nm a nie je možné ich vidieť voľným okom.

Koloidné striebro sa síce používalo už v dobe pred objavením moderných liečiv, kedy sa jednalo o univerzálny liek na rad ochorení. Dnes sa teší opäť značnej obľúbenosti. Na trhu sú rôzne prípravky s koloidným striebrom , ktoré sa líšia obsahom množstvo striebra.

Koloidné striebro
www.gettyimages.com

Podľa odborníkov účinnosť koloidného striebra závisí do značnej miery na tvare a veľkosti častíc striebra v koloidnom roztoku, takisto aj na ich koncentráciu.

Pozitívne a liečivé účinky

Koloidné striebro sa používa u nás výhradne na vonkajšie použitie. Oceniteľné je použitie koloidného striebra 10 ppm čoby efektívne kozmetický produkt. Ide o vhodný prípravok pre osoby s citlivou pokožkou a pod. Rovnako na vonkajšie použitie môžete zvoliť alternatívu koncentrácia koloidné striebro 30 ppm patriaci medzi účinný kozmetický prípravok. Slúži ako pleťové tonikum, ktoré veľmi dobre čistí a regeneruje pokožku, viditeľne zmenšuje rozšírené póry, znižuje vylučovanie kožného mazu. V tomto smere je perfektnou voľbou aj na problémovú pleť nielen u mladistvých, ale aj dospelých osôb.

Koloidné striebro ponúka mnohostranné využitie v rámci vonkajšieho použitia, pretože urýchľuje hojenie rán, pomáha v liečbe vírusových, plesňových a bakteriálnych infekcií. Koloidné striebro pôsobí ako antibiotikum, dezinfekcia i antiseptikum. Tlmí bolesti, svrbenie a lieči zápaly. K dostaniu sú aj varianty ušný sprej či nosový sprej . Jedná sa o malých ale významných pomocníkov, ktoré oceníte ako doma, tak aj na cestách. Môžete ich mať neustále pri sebe, či už v kabelke, batohu, v práci, atď.

Upozornenie v rámci používania a skladovania

Pred prvým použitím koloidného striebra je vhodné vykonať test kvôli prípadnej alergii na striebro. Stačí rozotrieť malé množstvo na zápästie. Koloidné striebro nikdy nerieďte, používajte len tak, ako bolo zakúpené. Neskladujte prípravok v chladničke, ale uchovávajte pri teplote v rozmedzí od 5 do 25 ° C na tmavom mieste. Chráňte pred magnetickým poľom, tj. Televízia, počítač, mobil, mikrovlnná rúra a pod.

Pri manipulácii sa vyvarujte kontaktu koloidného striebra s kovovými predmetmi, ako sú lyžičky, naberačky, nádoby a pod. Tehotné a dojčiace ženy by mali použitie koloidného striebra konzultovať najprv so svojím lekárom.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.