Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ukážeme Vám, ako využiť hubku na riad.

reklama:
hubky na čisteniewww.gettyimages.com

Hubka na riad vyzerá ako celkom obyčajná vec, ktorej v podstate jediný účel je obsiahnutý už v jej samotnom názve. Možno Vás však prekvapí, že existuje veľa možností, ako hubky použiť aj inými menej známymi, ale užitočnými spôsobmi. Sami uvidíte, ako všestranné a užitočné môžu byť.

Udržiavanie optimálnej zálievky izbových rastlín

Hubku vložte na dno kvetináča a ak je príliš veľká, kus odstrihnite alebo odrežte tak, aby kvetináču veľkostne zodpovedala. Potom do kvetináča nasypte zeminu a zasaďte do nej rastlinu. Hubka na dne kvetináča má tú funkciu, že ak sa stane, že rastlinu prelejete, zachytí prebytočnú vodu a korene rastliny tak ochráni pred nežiaducou hnilobou.

Chladenie potravín

Ak sa chystáte napríklad na výlet a potrebujete desiatu udržať čerstvú, môžete si pomocou hubky vyrobiť doma skvelú náhradu vrecka s ľadom. Hubku dobre navlhčite studenou vodou, dajte ju do uzatvárateľného vrecka a zamrazte. Až pôjdete na výlet, jednoducho sáčok s hubkou pribaľte k pripraveným potravinám a nápojom. Výhodou je, že pri rozpúšťaní hubka spätne vodu zase vsaje. Navyše, túto praktickú náhradu za vrecko s ľadom môžete na rozdiel od vrecka používať aj opakovane.

Ochrana podlahových krytín

Ak hubky nastriháte na menšie kúsky a umiestnite ich pod nohy skriniek, stolov a podobne, zabránite vďaka pružnosti hubiek pri presune nábytku poškodenia citlivých podlahových povrchov.

Odsávanie prebytočnej vlhkosti v chladničke

Hubku môžete vložiť do chladničky, a to do časti, kde uchovávate zeleninu a ovocie. Hubka, ktorá má výborné absorpčné vlastnosti, bude pohlcovať prebytočnú vlhkosť, ktorá sa v prostredí chladničky vytvára, a Vaša zelenina a ovocie zostanú dlhšie čerstvé. Len je potrebné pamätať na to že hubku musíte pravidelne zbavovať nasiaknutej vlhkosti, aby nestratila svoj účel a nezačala naopak pôsobiť kontraproduktívne.

Ukladanie vianočných ozdôb a iných krehkých predmetov

Hubky, a to buď celé alebo narezané alebo nastrihané na potrebné kúsky, môžete ľahko a efektívne použiť ako oddeľovače pri ukladaní krehkých predmetov ako sú napríklad vianočné ozdoby.

Klíčenie semienok

Pokiaľ chcete v domácich podmienkach začať pestovať bylinky, nie je nič jednoduchšie než k tomu použiť práve hubku. Postup je úplne jednoduchý. Hubku navlhčite, umiestnite ju na plytký tanier alebo inú obdobnú vhodnú podložku a na jej povrch umiestnite semienka tak, aby medzi nimi bol voľný priestor. Potom vezmite sklenenú misku a tou hubku priklopte. Takto vytvorené domáce terárium presuňte na miesto, kde bude mať dostatok svetla a uvidíte, že Vám semienka čoskoro vyklíčia. Len dbajte na to, aby v hubke bol stále dostatok vody.

Odstraňovanie laku na nechty

Ak vložíte hubku do vhodnej sklenej nádoby a necháte ju nasiaknuť odlakovačom na nechty, získate skvelého pomocníka, pretože prst s nalakovaným nechtom stačí len pritlačiť na hubku a otáčať ním a vďaka tlaku a štruktúre hubky sa lak ľahko a pohodlne odstráni. Navyše, táto metóda je oveľa lacnejšia, než keď si podobnú nádobku kúpite v drogérii.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. februára 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.