Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Týmto potravinám vyrobeným v Číne sa musíte vyhnúť. V žiadnom prípade ich nekupujte!

reklama:
Fb 6.jpg

Nehovoríme to radi, ale v Číne začali vyrábať ryžu z plastu. Táto situácia nepochybne postúpila do extrémnej roviny. Nie je pochybnosť o tom, že aj malé množstvo plastu má škodlivé účinky na hormóny a tráviaci systém. Umelá hmota obsahuje chemickú zlúčeninu, ktorá napodobňuje BPA, estrogén a jeho požitie zvyšuje hladinu toho hormónu do extrémne vysokej úrovni.

Aby bolo jasné, jeho požitie vedie k rakovine prsníka a to je len jeden prípad z mnohých, ktoré varujú pred účinkami konzumácie potravín vyrobených v Číne.

Čína je najväčším výrobcom pesticídov, takže potraviny z tejto krajiny sú plné pesticídov. Jedna sa o 10 najčastejšie používaných potravín, ktoré boli vyrobené v Číne.

Čínsky jablkový džús

Nemajú právne predpisy o reakcii na chémiu a pesticídy v potravinách.

Čínsky cesnak

Čínsky cesnak sa postrieka škodlivými chemickými látkami, ktoré zanechávajú zlú pachuť.

Kura

Odborníci sa obávajú o kvalitu toho mäsa, ktoré pochádza z krajiny s vysokými prípady vtáčej chrípky a chorôb prenášaných potravou.

01 6.jpg

Treska

Vyrába sa a udržiava vo veľmi nezdravých podmienkach, súc vo vlastnom odpadu.

Ryba tilapia

Je to jedna z bežných rýb chovaných v Číne. Táto ryba je udržiavaná v malom bazéne odpadových vôd a kŕmia sa so všetkými druhmi nebezpečných odpadov a látok. Ďalším dôležitým faktom je, čo by ste mali zvážiť je, že v Číne nedovoľujú svojim deťom konzumovať morské živočíchy z fariem.

Zelený hrášok

Falošný zelený hrášok bol objavený v Číne v roku 2005. Je vyrobený zo sójových bôbov, zeleného farbiva a siričitanu sodného. Čo sa látka bežne používa ako konzervačný prostriedok alebo bieliaci prostriedok. Farbivo by malo byť zakázané, ktoré zabraňuje prirodzené vstrebávanie vápnika v tele a môže viesť k rakovine.

02 6.jpg

Spracovanie húb

Americká inšpekcia našla veľké množstvo húb z Číny. 34 percent z nich bolo skazených. Navyše niektorí čínski výrobcovia ho označujú za ekologický, len preto aby zvýšili svoje zisky.

Priemyselná soľ

Po dobu 13 rokov sa priemyselná soľ predávala ako kuchynská soľ a to zapríčinilo mnoho fyzických a duševných problémov, porúch reprodukčného systému rovnako ako hypotrofia.

Korenie ako blato

Verte tomu alebo nie, žiadne predpisy o bezpečnosti potravín v Číne neexistujú. Výsledkom sú rôzne nebezpečné procesy výroby potravín. Tak sa zistilo, že čínsky predajca predával blato ako korenie a múku s bielym korením! Šialené!

Plastová ryža

Bohužiaľ toto nie je mýtus, plastová ryže sa skutočne vyrába v Číne. Ľudia veria, že je vyrobená zo zemiakov a falošnej syntetickej živice.

03 5.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 2. septembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.